اولین نگارخانه تخصصی هنر کودک و نوجوان در خوزستان ساخته شد
تصویر آرشیوی است

اهواز- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از ساخت اولین نگارخانه تخصصی هنر کودک و نوجوان استان با عنوان آفرینش خبر داد.

وحید کیانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پیش از این فضای نمایشگاهی مستقل و تخصصی برای ارائه آثار هنری کودکان و نوجوانان وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه این نگارخانه طی اقدامی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان در طول سه ماه گذشته ساخته شد، افزود: ساخت این پروژه در مراحل پایانی است و به زودی برای نمایش آثار هنری کودکان و نوجوانان استان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

کیانی تصریح‌کرد: به‌دلیل کمبود فضای لازم برای ساخت این نگارخانه و ضرورت اجرای آن به رغم پیگیری‌های متعدد برای اختصاص زمین مورد نیاز آن، بناچار پارکینگ اداری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان در مجاورت پارک حجاب اهواز به محل ساخت این پروژه اختصاص یافت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان مساحت این نگارخانه را ۱۰۰ متر مربع عنوان‌کرد و افزود: این نگارخانه برای نخسین بار در مراکز کانون کشور با چنین طرح و سازه‌ای اجرا شده است.

وی یادآورشد: این نگارخانه فضای لازم را برای هنرمندان کودک و نوجوان استان فراهم می‌کند تا آثار خود را با آسودگی خیال در معرض دید عموم قرار دهند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان ۵۴ مرکز ثابت، ۶ مرکز سیار و یک کتابخانه پستی دارد که کودکان ۶ تا ۱۷ ساله از فعالیت کتابخوانی، فرهنگی، هنری و ادبی آن استفاده می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =