طرح آبرسانی به محلات عشایری نهبندان افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - فاز نخست طرح آبرسانی به محلات عشایری خواجه منجیکوه و چاه زرد شهرستان مرزی نهبندان با حضور استاندار خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا این طرح شامل سه فاز است که فاز نخست آن به طول ۲۱.۵ کیلومتر به عنوان خط اصلی با هزینه‌کرد ۸۰ میلیارد ریال اعتبار در پنجمین روز هفته دولت افتتاح شد.

فاز دوم به طول ۳۲.۵ کیلومتر اکنون ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که ۹ میلیارد تومان برای آن تامین اعتبار شده است.

فاز سوم طرح نیز در حوزه چاه زرد خواجه منجیکو است که برای اجرای ۲۷ کیلومتر این فاز ۱۴ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است و بعد از اتمام فاز دوم عملیات اجرایی آغاز می‌شود.

با اجرای مجموع طرح آبرسانی پایدار منطقه عشایری نهبندان ۳۹ محله عشایری در قالب ۶۲۰ خانوار و بیش از چهار هزار نفر و در افق طرح نیز ۶۵ هزار راس دام از آب سالم برخوردار خواهند شد.

برای اجرای فاز نخست این طرح اقداماتی از قبیل حفر، تجهیز، احداث شبکه برق چاه تمام ده، اجرای لوله‌گذاری با لوله پلی اتیلن به قطر ۵۰ تا ۲۰۰ میلیمتر به طول ۲۱.۵ کیلومتر اجرا شده است.

همچنین احداث مخزن تعادلی بتنی ۲۰۰ مترمکعبی، اجرای  سنگ و ملات در محل گذر از رودخانه‌ها به میزان ۷۰ مترمربع، احداث عملیات ساختمانی و تهیه و نصب شیرآلات اتصالات حوضچه‌های مسیر خط، احداث عملیات ساختمانی و تهیه و نصب شیرآلات، اتصالات و تجهیزات اتاق سرچاه تمام ده، احداث ایستگاه برداشت آب و سرویس بهداشتی و آبشخور در محله چاه زیران از دیگر مشخصات این پروژه است.

همزمان با هفته دولت امسال هفت پروژه با هزینه‌کرد ۸.۵ میلیارد تومان در حوزه عشایر استان افتتاح می‌شود که ۳۷۷ خانوار شامل ۲ هزار نفر از مزایای این طرح‌ها برخوردار می‌شوند.

استاندار خراسان جنوبی امروز (پنجشنبه) برای افتتاح طرح‌های پنجمین روز هفته دولت به شهرستان نهبندان سفر کرد و معاون استاندار، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه نهبندان، وی را همراهی می‌کنند.

محمد صادق معتمدیان در سفر به نهبندان در جمع مردم روستای حسین‌آباد رزاق زاده نیز حضور یافت.

وی در مسیر رسیدن به محل اجرای پروژه‌های اداره کل امور عشایری در جمع مردم روستای حسین آباد رزاق زاده حاضر شد.

استاندار خراسان جنوبی ضمن گفت و گو با چند تن از اهالی این روستا به بررسی مسائل و مشکلات موجود پرداخت و درخصوص تحقق مطالبات مردم، دستورات لازم را صادر کرد.

بهره‌برداری و کلنگ‌زنی یک هزار و ۵۱۵ پروژه یا طرح با اعتباری بیش از چهار هزار و ۴۰۲ میلیارد تومان از دوم شهریور همزمان با شروع هفته دولت در استان خراسان جنوبی آغاز شد که از این تعداد یک هزار و ۸۰ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

عملیات اجرایی ۴۳۵ پروژه نیز در مناطق شهری و روستایی استان آغاز می‌شود.

مرکز شهرستان نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =