استاندار: ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح تا پایان دولت در همدان به ثمر می‌نشیند

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: در چارچوب تحقق جهش تولید، ۶۳ طرح با ارزش ۱۰ هزار میلیارد تومان در این استان تعریف شده که تا پایان دولت تدبیر و امید به ثمر می‌نشیند.  

سید سعید شاهرخی روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی ملایر بیان کرد: این حجم از سرمایه‌گذاری حاصل وفاق و همدلی در مجموعه استان است و همه ما به یک هدف مهم آن هم خدمت به مردم و دوری از حواشی فکر می‌کنیم.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) ۶ طرح بزرگ اقتصادی را با حجم سرمایه‌گذاری بیش از یک‌هزار میلیارد تومان در این استان سرمایه‌گذاری می‌کند که در سال‌های گذشته بی‌سابقه است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: همدان در سالیان گذشته بهره زیادی از سرمایه‌گذاری‌های شرکت شستا نبرده بود که با سرمایه‌گذاری و اجرای این تعداد طرح، تا حدود زیادی عقب‌ماندگی این استان را در سال‌های گذشته جبران خواهد کرد.

شاهرخی توجه به معیشت مردم، تولید و اشتغال را از اولویت‌های نخست استان دانست و افزود: تمام وقت خود و مجموعه استان را صرف این هدف مهم کرده‌ایم تا بتوانیم خدمتی صادقانه به مردم ارایه دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، طبق تاکیدات رییس جمهوری حفظ سلامت مردم نیز در دستور کار است.

استاندار همدان با اشاره به هجمه‌های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران تاکید کرد: مردم همواره در کنار مسوولان جلوی یاوه‌گویی‌های آمریکا و صهیونیست ایستاده است و با مقاومت تمامی نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کرده‌اند.

شاهرخی گفت: امروز با وجود اعمال فشارها و تحریم‌های ظالمانه، شرکت سرمایه‌گذاری شستا بیش از یک‌هزار میلیارد تومان طرح فقط در استان همدان اجرا می‌کند.

وی اظهار داشت: جای جای استان همدان به مثابه یک کارگاه بزرگ عمرانی، کار و فعالیت در جریان است و طرح‌های بزرگ همچون پتروشیمی همدان در دست اجرا است که تا یک‌ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

استاندار همدان از تلاش‌ها و پیگیری‌های فرماندار ویژه ملایر و نمایندگان مجلس در اجرایی شدن طرح‌های بزرگ اقتصادی در این شهرستان قدردانی کرد و گفت: به واسطه این جدیت و تلاش، حجم سرمایه‌گذاری در این شهرستان چندین برابر شده و ملایر یکی از شهرستان‌های پیشرو استان در امر سرمایه‌گذاری است.

شاهرخی فرهنگ بالا را از ویژگی‌های منحصر به فرد مردم این شهرستان دانست و افزود: در تامین زمین، آب و صدور مجوزهای لازم برای اجرای دامپروری ۶ هزار راسی شستا مشکلی در ملایر نداشتیم و این نشان از فرهنگ بالا و همراهی مردم این منطقه دارد.

وی همچنین از همراهی مردم استان همدان با دولت قدردانی کرد و گفت: این همراهی مردم موجب سرعت بخشیدن به روند اجرایی طرح‌ها در سطح استان شده است.

آزادیخواه نماینده ملایر

ایجاد صنایع تبدیلی؛ ضرورت حوزه دامپروری ملایر 

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز برنامه‌ریزی و نگاه جهادی مدیرعامل شرکت شستا را قابل تحسین دانست و گفت: دکتر رضوانی‌فر و مجموعه وی از آن دسته مدیرانی است که در این شرایط سخت، تنگناها و تحریم‌ها شبانه‌روز برای توسعه کشور در تلاش هستند.

حجت الاسلام احد آزادیخواه افزود: استاندار همدان نیز در این استان جدی و مصمم پای سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال ایستاده است تا کار به نتیجه برسد که در سال‌های اخیر این جدیت بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه طرح مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی شرکت شستا با حجم سرمایه‌گذاری ۳۲۷ میلیارد تومان و اشتغال آفرینی برای ۴۰۰ نفر گامی مهم در توسعه این منطقه است اظهار داشت: این طرح آلایندگی ندارد و می‌تواند برای افراد بومی منطقه اشتغال پایداری ایجاد کند.

رییس مجمع نمایندگان استان همدان از اجرا کنندگان طرح دامپروری ۶ هزار راسی شستا خواست: برای ایجاد اشتغال این مجتمع از افراد بومی در روستاهای اطراف به‌کار گرفته شود.

حجت الاسلام آزادیخواه ایجاد صنابع تبدیلی دامپروری را یک ضرورت مهم در این حوزه برشمرد و گفت: زمینه برای اجرای صنایع تبدیلی در این منطقه مهیا است و موانعی برای واگذاری زمین وجود ندارد.

وی از مدیرعامل شرکت شستا خواست: پس از بهره‌برداری از مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی، نسبت به ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی در حوزه دامداری نیز وارد شوند که نیاز است کار مطالعاتی هر چه سریعتر آغاز شود.

عملیات احداث مجتمع دامپروری ۶ هزار راسی با سرمایه‌گذاری ۳۲۷ میلیارد تومان و میزان اشتغالزایی ۴۰۰ نفر روز پنجشنبه در بخش جوکار ملایر توسط شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =