مسیرهای خروجی استان سمنان به خراسان رضوی، مازندران و گلستان پرحجم است

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی این استان به سمت استان‌های شمالی و شرقی کشور از جمله مازندران، گلستان و خراسان رضوی پرحجم اما روان است.

سرهنگ تقی کبیری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: تمام مسیرهای خروجی استان سمنان تردد پرحجم دارد و در ۲۴ ساعت گذشته تصادف منجر به فوت در محورهای این استان رخ نداده است.

وی ادامه داد: بی‌توجهی رانندگان به جلو و واژگونی خودرو از عوامل مهم در سوانح رانندگی در جاده‌های سمنان است و هموطنان در هنگام تردد به نکات فنی و هشدارهای راهنمایی و رانندگی توجه کنند.

کبیری اظهار داشت: در نظر گرفتن زمان استراحت در بین رانندگی طولانی برای رفع خستگی، مهم‌ترین توصیه پلیس راه استان سمنان برای جلوگیری از واژگونی است.

وی بیان کرد: رعایت فاصله طولی و سرعت مطمئنه، پرهیز از سبقت غیرمجاز و حرکت‌های مخاطره آمیز در ساعت‌های پیش رو از جمله توصیه‌های پلیس به رانندگان برای پیشگیری از تصادف و تسهیل در روان ماندن ترافیک است.

کبیری تصریح کرد: بیش از ۶۰ تیم پلیس برای تامین امنیت و سفر بی خطر مسافران در نقاط مختلف جاده‌ها و به طور خاص در نقاط حادثه‌خیز مستقر است.

رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: با توجه به شیوع کرونا انتظار می‌رود شهروندان از ترددهای غیرضروری و مسافرت به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا پرهیز کنند.

سالانه دست کم ۲۰ میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی استان سمنان تردد می کنند. حدود ۶۰۰ کیلومتر از محور تهران-مشهد در استان سمنان واقع است.

استان سمنان بیش از هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و بیش از یکهزار هزار کیلومتر راه روستایی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =