۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۴
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 84018875
۰ نفر

برچسب‌ها

بنیاد برکت ۴۲۰۰  شغل در بوشهر ایجاد می‌کند

بوشهر-ایرنا- بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام چهار هزار و ۲۰۰فرصت شغلی در مناطق محروم استان بوشهر ایجاد می‌کند.

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت روز پنج‌شنبه  در گفت وگو با ایرنا  افزود: بنیاد برکت در اولین سال حضور خود در زمینه اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در استان بوشهر یکهزار و ۴۰۰ طرح را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته این استان راه‌اندازی می‌کند که منجر به ایجاد چهار هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی برای متقاضیان می‌شود.

رضا راضی‌زاده مجموع اعتبار پیش‌بینی شده برای راه‌اندازی این شمار طرح را یک‌هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

 ادامه داد: اکنون پنج شهرستان دشتستان، دیلم، گناوه، دیر و تنگستان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی اشتغال‌محور بنیاد برکت قرار دارند. 

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت گفت: ۹ مجری و تسهیل‌گر در استان بوشهر شناسایی، اهلیت‌سنجی و ایجاد اشتغال برای متقاضیان را برعهده دارند. 

راضی‌زاده تصریح کرد: چهار هزار و ۲۰۰ شغل پیش بینی شده در استان بوشهر با توجه به ظرفیت‌های محلی و منطقه‌ای در رسته‌هایی همچون پرورش ماهی و میگو، صنایع وابسته به خرما، صنایع دستی و مشاغل فنی و خدماتی ایجاد می‌شود.

وی عنوان کرد: تسهیل‌گران بنیاد برکت در حال اهلیت‌سنجی متقاضیان اشتغال در شهرها و روستاهای هدف استان بوشهر هستند.

راضی زاده اظهارداشت: در فرآیند اشتغال‌زایی در قالب مدل اجتماع‌محور در ابتدا و در بدو ورود بنیاد برکت به یک استان در نشستی با مسئولان مدل‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت تشریح می‌شود.

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت عنوان کرد: در ادامه روستاهای هدف طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت مشخص و کارگروه توسعه اشتغال در هر روستا تشکیل می‌شود.

 راضی زاده بیان کرد: با تشکیل این کارگروه، مجری و تسهیل‌گران بنیاد برکت در روستاها مستقر و سپس فرآیند اهلیت‌سنجی از متقاضیان اشتغال آغاز می‌شود.

وی افزود: پس از پایان فرآیند اهلیت‌سنجی فنی، متقاضیانی که دارای شرایط لازم هستند به بانک عامل معرفی ‌و بانک نیز بعد از اهلیت‌سنجی اعتباری، تسهیلات مورد نیاز را به آن‌ها پرداخت می‌کند.

این مقام مسوول یادآور شد: بنیاد برکت با هدف ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه‌ امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده است. 

راضی زاده ادامه داد: این بنیاد ایجاد ۱۸۰ هزار فرصت شغلی جدید را تا پایان سال جاری در دستور کار دارد.

وی یادآورشد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ۷۵۵ طرح شامل توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر برخوردار استان بوشهر به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =