موزه مطبوعات آذربایجان نیازمند هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی است

تبریز-ایرنا- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی گفت: موزه مطبوعات آذربایجان به عنوان معرف فرهنگ و تاریخ این خطه نیازمند هم افزایی همه دستگاه های اجرایی است.

احمد حمزه زاده روز پنجشنبه در دیدار با اعضای هیات رییسه انجمن صنفی روزنامه نگاران آذربایجان شرقی، افزود: با توجه به اهمیت موزه مطبوعات آذربایجان لازم است تمامی دستگاه‌های استانی اعم از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همچنین شهرداری تبریز هم‌افزایی لازم را در راستای اعتلای بیشتر این موزه داشته باشند.

وی با تأکید بر نقش مؤثر مطبوعات آذربایجان در ثبت و مستندسازی تاریخ کشور، اظهار داشت: ایجاد موزه مطبوعات یکی از مهم‌ترین مطالبات مردمی و حوزه فرهنگ استان بود که خوشبختانه با پیگیری و فعالیت مداوم انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در تهیه محتوای تاریخی، محقق شد.

حمزه زاده اضافه کرد: میراث فرهنگی استان همواره پشتیبان حوزه مطبوعات و رسانه ها است و در راستای غنی ‌سازی محتوای موزه مطبوعات همراه و همیار انجمن صنفی روزنامه‌نگاران خواهد بود تا در اسرع وقت شاهد آغاز فعالیت رسمی این موزه فاخر باشیم.

رییس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آذربایجان شرقی نیز در این دیدار از اهتمام و زحمات مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان در راستای راه‌اندازی موزه مطبوعات آذربایجان قدردانی کرد.

وحید زینالی گفت: ایجاد موزه مطبوعات آذربایجان پس از قریب به یک دهه تلاش بی ‌وقفه فعالان حوزه مطبوعات و رسانه استان و در نهایت با مساعدت و حمایت مدیرکل محترم میراث فرهنگی محقق شد که اقدامی شایسته و قابل تقدیر است.

وی اظهارداشت: از این پس با آغاز فعالیت رسمی این موزه، زمینه لازم برای معرفی و نمود نقش مطبوعات آذربایجان در تاریخ مطبوعاتی کشور فراهم می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =