افتتاح سه طرح عمرانی و خدماتی و تجلیل از کارکنان نمونه آستارا

آستارا - ایرنا - دو طرح عمرانی در پایانه مرزی و یک واحد تولید محلول ضدعفونی روز پنجشنبه در شهرستان آستارا به بهره‌برداری رسید وطی مراسمی از تعدادی از کارمندان نمونه شهرستان تجلیل شد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا روز پنجشنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: طرح های پایانه مرزی این شهرستان شامل رمپ خروج از کشور حدفاصل واحد گذرنامه تا پل مرز و ۲۴ چشمه سرویس بهداشتی است.

کامبیز لقمانی مقدم اظهار کرد: برای طرح های پایانه مرزی آستارا ۱۱ میلیارد ریال هزینه شده است و ساماندهی پایانه مرزی به جهت تردد گردشگران خارجی از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی بیان کرد: کارگاه تولید محلول ضدعفونی با سرمایه گذاری بخش خصوصی با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت در سال ورزشی سپاه آستارا به بهره براری رسید.

لقمانی مقدم گفت: برای راه اندازی این واحد تولیدی با ظرفیت اشتغال ۱۰ نفر سه میلیارد ریال هزینه شده و روزانه ۵۰۰ لیتر محلول ضدعفونی در آن تولید می شود و علاوه بر آستارا در شهرستان های دیگر استان نیز توزیع خواهد شد.

همچنین امروز از  ۱۲ کارمند و ۴ مدیر نمونه شهرستان در جلسه شورای اداری شهرستان تجلیل شد.

 سرپرست فرمانداری آستارا در این مراسم گفت: هفته دولت یادآور خدمات صادقانه و خالصانه شهیدان رجایی و باهنر به ملت ایران اسلامی است و باید این امر سرلوحه مسئولان قرار بگیرد.

رضا جمشیدی اظهار کرد: مردم ولی نعمت ما هستند و مدیران اداره ها در راستای خدمت رسانی شایسته به مردم باید تلاش کنند و خدمات خوبی هم در دولت تدبیر و امید با وجود تحریم های ظالمانه دشمنان صورت گرفته است.

وی بیان کرد: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید، شاداب سازی مدارس و تصمیم گیری در رابطه با تسهیل امر ترافیک و کنترل بازار نوشت افزار باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به ایام پربارش سال، لایروبی کانال های هدایت آب های سطحی ضروری است و اعضای ستاد مدیریت بحران باید از آمادگی کامل برخوردار باشند.

امام جمعه آستارا هم گفت: در گام دوم انقلاب، سستی و تنبلی مسئولان در خدمت رسانی به مردم معنایی ندارد و شایسته است در راستای اعتلای نظام جمهوری اسلامی تلاش مضاعفی صورت بگیرد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا اظهار کرد: مسئولان نسبت به اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی و شورای امر به معروف و نهی از منکر همت کنند و کوتاهی در این حوزه های حساس قابل بخشش نیست.

وی ادامه داد: برپایی نماز جماعت با رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید مورد توجه مدیران در اداره ها قرار بگیرد و کارمندان ضمن تکریم ارباب رجوع در زمینه رعایت عفاف و حجاب هم باید الگو باشند.

هفته نخست شهریور ماه سالگرد شهادت رجایی و باهنر رئیس جمهوری و نخست وزیر وقت در سال ۱۳۶۰، هفته دولت نامگذاری شده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =