اهدای بیش از ۱۴۵ هزار بسته معیشتی، نوشت‌افزار و پوشاک به نیازمندان فارس

شیراز-ایرنا- فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: در فاز دوم از مرحله دوم نهضت کمک مومنانه، ۱۴۵ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی، نوشت‌افزار و پوشاک به اقشار نیازمند و دانش‌آموزان محروم این استان اهدا شد.

سردار یدالله بوعلی، پنجشنبه در آیین توزیع بسته‌های معیشتی سپاه ناحیه ثارالله (ع) افزود: از این تعداد،۱۳۰ هزار بسته معیشتی، ۱۱ هزار بسته نوشت‌افزار و چهار هزار و ۵۰۰ بسته پوشاک است.

وی، با بیان اینکه اقشار مختلف فارس، عملکرد و مشارکت درخشانی در نهضت کمک مومنانه و رزمایش همدلی و مواسات داشته‌اند، اظهار داشت: نواحی بسیج، نقش اصلی را در شناسایی نیازمندان و توزیع هدفمند این بسته‌ها بر عهده دارند.
بوعلی ادامه داد: با همیاری خیران نیک اندیش و سایر نهادهای حمایتی فارس از عید قربان (دهم امردادماه ۹۹) تاکنون بیش از ۴۷۰ هزار بسته معیشتی به اقشار نیازمند استان اهدا شده و امیدواریم مانند مرحله قبل رزمایش همدلی که بیش از یک میلیون بسته معیشتی توزیع شد در این مرحله نیز که تا پایان ماه صفر ادامه دارد، این آمار به شکل قابل توجهی افزایش یابد. 
فرمانده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه ۵۵۰ سِری جهیزیه برای اهدا به زوج های جوان محروم فارس پیش‌بینی شده است، گفت: این جهیزیه‌ها با هدف حمایت از تولید داخلی و اشتغال کارگران ایرانی، همگی از اقلام تولید شده در کارخانه‌های درون کشور تهیه شده‌اند.
بوعلی ادامه داد: برنامه اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان محروم تا پایان سال ۹۹ ادامه خواهد داشت.

توزیع سه هزار بسته کمک‌های مومنانه بین نیازمندان جهرمی

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه بسیج شهرستان جهرم هم پنجشنبه به ایرنا بیان داشت: در دومین مرحله رزمایش مومنانه، ۲ هزار بسته معیشتی و یک هزار بسته نوشت‌افزار به مناسبت دهه اول محرم و نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی جدید (پانزدهم شهریور) بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

سرهنگ دوم پاسدار غلامعلی احمدی جابری، افزود: این بسته‌ها که  ارزش ریالی آنها پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است به همت خیران و بسیجیان پایگاه‌ها و حوزه‌های محلات، تهیه شده و در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

اهدای ۳۷۰ بسته معیشتی و نوشت‌افزار به نیازمندان

فرمانده حوزه مقاومت حضرت نرجس(س) بخش مرکزی شهرستان جهرم نیز در گفت‌ و گو با ایرنا، بیان کرد: به همت خیران و بانوان بسیجی پایگاه‌های این حوزه مقاومت، ۳۵۰ بسته معیشتی به ارزش ۸۷۵ میلیون ریال، تهیه و در دهه اول محرم، به نیازمندان این شهرستان اهدا شد.

صادقی افزود: بسیجیان این حوزه علاوه بر جمع‌آوری کمک‌های مومنانه و بسته‌های معیشتی، ۲۰ بسته نوشت‌افزار نیز، با هدف کمک به خانواده‌های کم‌برخوردار، در آستانه شروع سال تحصیلی تهیه کردند.

وی اضافه کرد: این رزمایش با کمک خیران، بسیجیان و سایر نهادهای انقلابی تا ریشه کنی بیماری کرونا ادامه دارد و بانوان بسیجی حوزه حضرت نرجس (س) بخش مرکزی جهرم همچون برادران بسیجی این بخش، در خط مقدم اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب هستند.

صادقی ادامه داد: در طول مدت همه‌گیری ویروس کرونا، بانوان بسیجی پایگاه‌های این حوزه با حضور در خط مقدم مبارزه با این بیماری، اقدامات زیادی از جمله تهیه و دوخت ماسک، تهیه بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه و ضدعفونی پایگاه‌های مقاومت بسیج خواهران را انجام داده‌اند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

توزیع دومین مرحله کمک های مومنانه در کازرون

فرمانده سپاه پاسداران کازرون نیز درحاشیه توزیع کمک های مومنانه گفت: ۶ هزار بسته معیشتی که با محوریت خیران در قالب مسجد محور تهیه شده است بین خانواده های که ازقبل شناسایی شده اند توزیع می شود.

سرهنگ غلامرضا توکل اضافه کرد مرحله سوم این رزمایش دهه آخرماه صفر اجرا خواهد شد.

توکل یادآور شد: مبلغی افزون برچهارصد میلیون تومان برای خرید این اقلام هزینه شده است. این اقلام شامل برنج، رب گوجه، روغن، ماسک و چند قلم کالای موردنیاز خانواده ها بود. 

شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =