پرداخت ۱۱۷ میلیارد تومان کمک بلاعوض به کشاورزان آسیب دیده از سیل لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: تاکنون بیش از ۱۱۷ میلیارد تومان کمک بلاعوض در استان به کشاورزان آسیب دیده از سیل سال ۹۸ پرداخت شده است.

اسفندیار حسنی مقدم روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در پلدختر اظهار داشت: این میزان کمک مربوط به ۳۰ هزار و ۳۰۰ پرونده کشاورزان سیل زده در استان است که  به هیچ وجه نمی‌تواند جبران خسارات وارده سیل به این قشر را داشته باشد و تنها بخشی از خسارات در کشت با این اعتبار قابل جبران است و مطالبات زیادی باقی مانده است.

 وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان پیگیر خسارات وارده به۲۵۰ هکتار باغ و زمین زراعی که بر اثر رسوبات انباشتی سیل زیر گل و لای رفته و تاکنون ، رسوب زدایی نشده ، می باشد.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: سیل سال گذشته به ۲ هزارو ۲۰۰ نقطه از زیرساخت های کشاورزی استان ، خسارت وارد کرد که براساس برآورد اولیه مبلغی به میزان یکهزارو ۴۰۰ میلیارد تومان می باشد.

حسنی مقدم یادآورشد: بخش قابل توجهی از اراضی کشاورزی مردم در جریان سیل سال گذشته نابود شده و به طور کلی از بین رفته که  این مطالبه از طریق استاندار لرستان در حال پیگیری است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت: ۹۰درصد از خساراتی که بر اثر سیل  به زیرساخت‌های کشاورزی استان  وارد شده، هنوز به طور کامل جبران نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =