نماینده بوشهر در مجلس: مخالف فیلترینگ سلیقه‌ای هستم

بوشهر-ایرنا- نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتضای توانمندشدن مردم در فضای مجازی وجود پشتیبانی قانون از فعالیت‌های درست و بهره مندی از حقوق‌شان است؛ از این رو حامی قانونمند شدن فضای مجازی و مخالف فیلترینگ‌های سلیقه‌ای هستم.

عبدالکریم جمیری روز پنج‌شنبه در خصوص طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی افزود: هدف کلیات این طرح حمایت از حقوق مردم در برابر سوء استفاده نرم افزارهای پیام رسان از اطلاعات شهروندان و تنظیم رابطه قانونی بین پیام رسان ها و کاربران است.

وی تصریح کرد: این طرح جزئیاتی دارد که با بخشی از آن مخالف هستم اما رها شدن فضایی که بیش از 50 میلیون شهروند بی‌دفاع ما در آن حضور و فعالیت دارند معقول به نظر نمی‌رسد و نیاز به چاره‌جویی دارد.

جمیری با اشاره به فعالیت‌های رسانه‌ای خود در شبکه‌های اجتماعی افزود: دو صفحه در شبکه‌های اجتماعی دارم و به فعالیت در این شبکه‌ها ادامه خواهم داد اما اگر همین شبکه‌ها بدون هیچ دلیل منطقی این صفحه و یا صفحه هر کاربر دیگری که از این بسترها در حال تامین معاش و زندگی است را مسدود کنند به هیچ محکمه‌ای نمی توان شکایت برد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم ادامه داد:‌ این در حالی است که شماری از کشورها برای فعالیت پیام رسان‌ها قوانین شفاف و قابل ارزیابی دارند که آنها را مکلف به پاسخگویی نسبت به عملکردشان می‌کند.

جمیری در نشست دهیاران بخش مرکزی بوشهر نیز گفت: پیگیری و هماهنگی با دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی در راستای رفع مشکلات مردم وظیفه ما است و در این عرصه مسئولان نیز باید به خدمت رسانی و نوکری این مردم افتخار کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =