اجرای طرح گازرسانی به ۶ روستای رامسر شروع شد

نوشهر - ایرنا - عملیات اجرایی گازرسانی به ۶ روستای شهرستان رامسر روز پنجشنبه همزمان با پنجمین روز هفته دولت آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، رییس اداره گاز رامسر در آیین آغاز این طرح گفت که برای گازرسانی به روستاهای کلیجکوه، توساکوتی ، انجیر کش ، استخر پشته و مارمیجه  ۲۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

خسرو شمس مسافت لوله گذاری برای گازرسانی به این روستاها را ۱۳ کیلومتر اعلام کرد و افزود : عملیات اجرایی گازرسانی به  مارمیجه به میزان هزار و ۳۰ متر و استخر پشته نیز یک کیلومتر انجام شد و لوله گذاری بقیه این روستاها نیز ادامه دارد.

به گفته وی ،‌ این ۶ روستا دارای ۱۴۰ خانوار است.

همچنین امروز چند طرح مخابراتی و  یک واحد بوم گردی در رامسر  بهره برداری شد.

رییس مخابرات رامسر  هم در آیین افتتاح طرح های مخابراتی گفت :  این طرح ها شامل احداث سایت های تلفن همراه سه منطقه گاو رمک ، پیازکش ، سلمل ، نصب تجهیزات مخابراتی در هفت روستای بخش مرکزی و نصب تجهیزات ۴G برای دریافت اینترنت در منطقه پائین دست جواهرده است.

ابوالقاسم مقیمیان افزود :‌ برای تکمیل و بهره برداری از این طرح بیش از ۶۱ میلیارد ریال هزینه شد.

واحد بوم گردی “تش کله” هم امروز در روستای گاو لیماک رامسر افتاح شد.

رییس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی رامسر هزینه ایجاد این واحد بوم گردی را سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل آورده بخش خصوصی اعلام کرد.

نادر سحرخیز همچنین مزارع گردشگری را به عنوان دستور العمل جدید این نهاد به عنوان یکی از مزیت های حوزه به گردشگری بیان کرد و گفت:  مشارکت گردشگران در برداشت محصولات و درو مزارع شالی و  نشا کاری از جذابیت هایی است که می توان در این حوزه به آن پرداخت.

علاوه بر این طرح ها اسفالت خیابان روستای شاه منصور با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و پارک روستای توبن با اعتبار ۸۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =