گردشگران جاده کرج - چالوس به سدامیر کبیر نزدیک نشوند

کرج - ایرنا - مسوول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به تعطیلات پیش رو و افزایش سفرها در جاده کرج - چالوس از گردشگران خواست به رودخانه کرج و سد امیرکبیر نزدیک نشوند.

عباسعلی کیخایی روز پنجشنبه به ایرنا گفت : رودخانه کرج همچنان خروشان و مرگ آور است و خانواده ها و سایر گردشگران از نزدیک شدن به این منبع آبی خودداری کنند.

وی بیان داشت:  توجه به هشدارهای  تیم های حفاظت از آب در رودخانه کرج و تابلوهای هشداری از تکرار حوادث این رودخانه جلوگیری می کند.

کیخایی اظهار داشت: برخی گردشگران بی توجه به هشدارها وارد رودخانه کرج شده که در امواج این رودخانه و دمای پایین آن گم می شوند که نجات این افراد دشوار است .

مسوول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای البرز افزود: از آنجا که آب رودخانه کرج حاصل ذوب شدن یخچال های طبیعی در ارتفاعات البرز است ، بنا براین دمای آب پایین بوده و در کمتر از ۲۰ ثانیه سبب انقباض رگ های بدن  گردشگران آب و برهم خوردن تعادل جسمی آنان می شود.

 وی ادامه داد: به وجود آمدن این وضعیت سقوط در آب و برخورد با صخره های سنگی یا گم شدن در میان ماسه های رودخانه کرج می شود که نجات حادثه دیدگان تاحدود زیادی غیر ممکن است.

کیخایی یادآور شد که از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۳۲ نفر در رودخانه های استان البرز جان باخته اند و بیشتر حادثه دیدگان در رودخانه کرج فوت کردند.

طول رودخانه کرج حدود ۷۵ کیلومتر است که از اتفاعات البرز سر چشمه می گیرد و پس از پرآب کردن سد امیر کبیر به دشت شهریار استان تهران می ریزد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =