۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۷
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84018809
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه خودرو آمریکایی را مقصر تصادم در سوریه خواند

مسکو - ایرنا - رئیس ستاد کل ارتش روسیه به حادثه اخیر برخورد خودرو نظامی آمریکایی با خودرو روسی در سوریه واکنش نشان داد و نظامیان آمریکایی را در این حادثه مقصر خواند.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، والری گراسیموف امروز پنجشنبه گفت: در مورد عبور کاروان نظامی روسیه، از قبل به ائتلاف بین المللی (به رهبری آمریکا) در سوریه، اطلاع داده شده بود.

وی افزود: علاوه بر آن نظامیان آمریکایی تلاش کردند مسیر را بر روی خودرو پلیس نظامی روسیه ببندند. 

 یک مقام وزارت دفاع روسیه نیز امروز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که خودرو گشت نظامی روسیه در سوریه در جریان حادثه ای که روز چهارشنبه از آن اطلاع یافتیم، در واکنش به تلاش آمریکا برای جلوگیری از تردد کاروان خودروهای پلیس نظامی روسیه اقدام کرد.

تاس به نقل از این مقام و بدون اشاره به نام و مقام وی نوشت: نیروهای ائتلاف بین المللی در سوریه از قبل از حرکت کاروان خودروهای پلیس نظامی روسیه اطلاع یافته بودند.

مقام وزارت دفاع روسیه گفت: اما به رغم اطلاع یافتن آنها، با نقض توافق بین نیروهای مسلح روسیه و آمریکا، خودرو نظامی امریکا برای مسدود کردن مسیر حرکت خودرو روسی تلاش کرد. 

وی افزود: در پاسخ به این اقدام، پلیس نظامی روسیه تدابیر لازم برای جلوگیری از حادثه و ادامه اجرای وظیفه محوله بکار گرفت.

مقام وزارت دفاع روسیه گفت: این حادثه روز چهارشنبه در جریان گفت وگوی تلفنی والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا بررسی شد.

وی گفت: گراسیموف در آن گفت وگو، توجه طرف آمریکایی را به این نکته جلب کرد که فرماندهی ائتلاف بین المللی در سوریه از قبل در جریان عبور کاروان پلیس نظامی روسیه قرار گرفته بود.

به گفته مقام روس، گراسیموف در آن مکالمه تلفنی در مورد حادثه توضیح قانع کننده داد.

مقام‌های آمریکایی تایید کردند که شماری از نظامیان این کشور در برخورد با نیروهای روسی در شمال سوریه زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دو مقام آمریکایی در گفت‌وگو با این خبرگزاری این موضوع را تایید کرده‌اند و یکی از آن‌ها گفته است که این حادثه اواسط این هفته روی داده و زخمی شدن نظامیان آمریکایی در نتیجه گشودن آتش نبوده، بلکه برخوردی میان نیروهای واشنگتن و روسیه روی داده است.

 فیلمی از این حادثه در یوتیوب منتشر شده و در آن تردد کاروان خودروهای نظامی روسی در یک منطقه صحرایی در سوریه دیده می شود که خودروهای نظامی آمریکایی به یکی از خودروهای پلیس نظامی روسیه نزدیک می شوند و دو خودرو روسی واکنش نشان می دهند و خودرو آمریکایی با خودرو روسی برخورد می کند. 

در این فیلم همچنین دو بالگرد روسی دیده می شود که در حال پرواز در نزدیکی کاروان نیروهای روسیه هستند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =