ثبت‌نام ۴۲.۵ درصدی دانش‌آموزان استان سمنان در رشته‌های مهارتی

سمنان- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ۴۲.۵ درصد دانش آموزان این استان در سال تحصیلی جدید به رشته‌های فنی و مهارتی هدایت شدند.

حسین رشیدی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: هشت هزار و ۸۵۸ دانش‌آموز استان سمنان سال تحصیلی جدید از پایه نهم به دهم منتقل می‌شوند که از این تعداد ۴۲.۵ درصد تاکنون در رشته‌های مهارتی ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: تعهد استان سمنان برای هدایت دانش‌آموزان به رشته‌های فنی و مهارتی ۴۷ درصد و رشته‌های شاخه نظری ۵۳ درصد است.

وی بیان کرد: سال گذشته ۴۶.۵ درصد از دانش‌آموزان استان به رشته‌های مهارتی هدایت شدند و استان در این زمینه رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان اظهار داشت: آموزش و پرورش به منظور ترویج مهارت آموزی و هویت یابی در دانش آموزان گام‌های خوبی برداشته و برگزاری جشنواره خوارزمی و طرح ایران مهارت از جمله اقدام‌های انجام شده است.

رشیدی تصریح کرد: ۹۸ هنرستان در استان سمنان وجود دارد که هر هنرستان دستکم ۲ تا سه کارگاه دارد و تراکم دانش‌آموزان در رشته‌های فنی و مهارتی در استان در هر کلاس کمتر از ۱۸ نفر است.

وی اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت نیروهایی مانند حق‌التدریسی کمبود معلم در هنرستان‌های استان سمنان رفع شده و در اول مهر هیچ کلاس درسی بدون معلم نیست.

وی یادآور شد: در صورت قرار گیری هر یک از شهرستان‌ها در وضعیت زرد کلاس‌های کارگاهی برای دانش‌آموزان هنرستانی به صورت زوج و فرد برگزار می‌شود و با توجه به وسعت کارگاه‌ها و تراکم دانش‌آموزان مشکلی از لحاظ شیوع کرونا وجود ندارد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: در صورتی که شهرستانی در وضعیت قرمز قرار بگیرد کلاس‌های کارگاهی در شرایط مناسب و قرارگیری شهرستان در وضعیت عادی از لحاظ شیوع کرونا برگزار می‌شود.

سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با ۱۲۷‌هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در یک هزار و ۸۳ مدرسه از پانزدهم شهریور جاری در استان آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =