استاندار خوزستان: برای رفع مشکلات صادراتی با مقامات عراقی گفت وگو می‌کنیم

اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان گفت: در راستای رفع موانع صادرات از مرزهای خوزستان، این آمادگی وجود دارد که در راس هیئتی اعزامی از استان با مقامات عراقی مذاکرات جدی صورت بگیرد.

غلامرضا شریعتی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه وضع و اعمال تعرفه‌های وارداتی از سوی کشور عراق، روند تجارت از مرزهای استان را تحت الشعاع قرار داده است، اظهارداشت: بعد از انجام هماهنگی های لازم به منظور رفع مشکلات صادارات کالاهای ایرانی به زودی طی مذاکرات رو در رو با مقامات عراقی از نزدیک دیدار و گفت‌وگو خواهد شد.

وی ادامه داد: این آمادگی وجود دارد تا شخصا و به همراه هیاتی متشکل از مسئولان اتاق بازرگانی اهواز و دیگر دستگاه‌های اجرایی مرتبط طی سفری به کشور عراق، با استانداران بصره، العماره و میسان دیدار و ضمن بررسی مشکلات، رفع موانع صادرات کالاهای ایرانی از مرزهای خوزستان را پیگیری کنیم.

نماینده عالی دولت در استان اضافه‌کرد:  با طرف عراقی مطرح می کنیم بجای اینکه نیازهای خود را از ترکیه تامین کنند، اجازه دهد تا با سیاست‌گذاری صحیح ، کالاهای مورد نیاز آنها از طریق مرزهای ایران تامین گردد.

شریعتی تصریح‌کرد: شرایط مرزها نسبت به چندماه گذشته که به دلیل کرونا مسدود و تعطیل بوده، بهبود یافته اما انتظار بر این است که با همکاری که صورت می‌گیرد، روند فعالیت‌های تجاری در مرزهای استان خوزستان به زمان قبل از شیوع کرونا برگردد.

وی خاطرنشان‌کرد: استان خوزستان و جمهوری اسلامی در ایامی که کشور عراق با مشکل کرونا روبه رو است در قالب تفاهم‌نامه‌هایی که از قبل منعقد شده بود، به همکاری‌های بهداشتی و درمانی خود با این کشور ادامه می دهد.

شریعتی خاطرنشان‌کرد: همچنین پیش از این نیز برخی از استانداران همجوار در هفته‌های گذشته به منظور دریافت کمک های درمانی در استان خوزستان حضور پیدا کرده بودند.

وی تصریحکرد: در همین راستا نیز از طرف عراقی انتظار می‌رود  به منظور رونق مرزهای استان، موانع موجود در مسیر صادرات کالاهای ایرانی را برطرف کنند.

استان خوزستان دارای ۲ گذرگاه مرزی زمینی با کشور عراق است. صادرات کالا از مرز چذابه و شلمچه در حال حاضر در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته انجام می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =