هیات گردانی در تاسوعا و عاشورا در آبادان ممنوع است

آبادان - ایرنا - معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان گفت:هرگونه تجمع ، دسته‌روی و هیات گردانی در تاسوعا و عاشورای حسینی، به منظور جلوگیری از شیوع بویروس کرونا ممنوع است.

به گزارش ایرنا محمد طاهری روز پنجشنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونا که در سازمان تبلیغات اسلامی آبادان برگزار شد بیان کرد: طبق تصمیم ستاد کرونای شهرستان، حرکت دسته‌های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به سمت زیارت گاه سید عباس، قدمگاه خضر نبی و قدمگاه امام رضا (رع) ممنوع است.

وی افزود: با توجه به این دستورالعمل هر هیات عزاداری فقط می‌تواند جلوی مسجد، حسینیه و یا تکیه خود آن هم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به عزاداری بپردازد.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان گفت: مجالس عزاداری حضرت امام حسین (ع) باید در مساجد، حسینیه‌ها و تکیه‌ها در فضای باز و مناسب و با یک چهارم ظرفیت برگزار شود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک و ضدعفونی این مکان‌ها نیز باید بطور کامل انجام شود.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی آبادان نیز در این نشست گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در منطقه امیدواریم شهروندان آبادانی از تجمع در تاسوعا و عاشورای حسینی مقابل زیارت گاه‌ها اجتناب کنند تا در توقف این بیماری منحوس کمک کنند.

عادل رویروان افزود: آموزش‌وپرورش و اداره ورزش و جوانان آبادان ، فضای باز مدارس و ورزشگاه‌ها را در اختیار مساجد و حسینیه‌ها و هیات‌ها برای برگزاری آیین عزاداری در تاسوعا و عاشورای حسینی قرار دهند.

وی افزود: در سال‌های گذشته و در تاسوعا و عاشورای حسینی بیش از پنج هزار نفر مقابل زیارت گاه‌ها تجمع می‌کردند تا ارادت و خلوص خود را به سالار شهیدان نشان دهند ولی با وجود ویروس منحوس کرونا امسال این امکان وجود ندارد.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی با انتقاد از سیاه‌پوش نکردن شهر توسط شهرداری گفت: ۳۹۱ هیات مذهبی این شهرستان در سامانه بیرق ثبت نام کردند و با حفظ پروتکل‌های بهداشتی آیین محرم را برگزار می‌کنند.

شنبه و یکشنبه هفته آینده مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =