۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 84018778
۱ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی برای سمنان رگبار و نوسان دما پیش‌بینی کرد

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: سامانه ناپایدار جوی در روزهای آینده در استان باعث رگبارهای پراکنده و نوسان دمای هوا می‌شود.

ایرج مصطفوی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شرایط جوی استان سمنان در چند روز آینده، بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی، از سامانه بارشی متاثر خواهد بود.

وی در توصیف سامانه بارشی مورد انتظار با فعالیت امواج ناپایدار گفت: زمان شروع فعالیت این سامانه از بعدازظهر شنبه و نوع مخاطره آن از نوع رگبار پراکنده گاهی رعد و برق، مه آلودگی، وزش باد شدید، گرد و خاک، و نوسان‌های دمایی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان بیان کرد: منطقه اثر رگبار پراکنده و رعد و برق در ارتفاعات و نواحی شمالی استان و منطقه اثر وزش باد شدید در بیشتر نقاط استان به ویژه نیمه شرقی و جهت باد غالب شمالی تا شرقی دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: نوسان دمای هوا در استان سمنان از امروز تا شنبه افزایش نسبی بین ۳ تا ۵ درجه و طی یکشنبه و دوشنبه کاهش نسبی بین ۲ تا ۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می شود.
مصطفوی، وزش باد شدید و امکان آسیب به سازه های موقت وگلخانه ها، امکان سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک و شکستن سرشاخه های درختان، در برخی نقاط کاهش دید افقی، احتمال جاری شدن رواناب در نواحی مستعد شمالی، کاهش دید افقی در اثر مه آلودگی در محورهای شمالی استان و امکان اختلال در تردد جاده ای را اصلی‌ترین مخاطره‌های سامانه ناپایدار جوی در استان سمنان برشمرد.
وی تاکید کرد: محکم کردن سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها، پرهیز از تردد و توقف در زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمانهای در حال ساخت به دلیل احتمال سقوط شاخه ها و مصالح ساختمانی و خودداری از اتراق و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها، مهمترین توصیه ها برای در امان ماندن از آسیب‌های این سامانه بارشی است.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان زمان پایان فعالیت این سامانه ناپایدار جوی را روز یکشنبه آینده عنوان کرد و گفت: کمینه و بیشینه دمای هوای شهر سمنان امروز ۲۱ و ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =