معاون هلال احمر کشور: کرمان در پاسخگویی به حوادث پیشتاز کشور است

کرمان - ایرنا - معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور گفت: تشکیل تیم های تخصصی در زمینه ERU یا تیم های پاسخگویی سریع به حوادث در استان کرمان با توجه به امکانات و ظرفیت های این تیم ها، کرمان را در کشور پیشتاز کرده است.

به گزارش ایرنا ، فرید مرادیان روز پنجشنبه در سفر به کرمان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته دولت افزود: فعالیت های درمانی و دارویی جمعیت هلال احمر استان کرمان با توجه به ارائه خدمات گسترده و موفق، جایگاه ویژه ای در سطح کشور دارند.

وی همچنین با اشاره به بازدید از داروخانه هلال احمر سیرجان و و نیز با توجه به کسب رتبه اول این مرکز دارویی در حوزه رشد عملکرد در سطح کشور افزود: نظم و نحوه ارائه خدمات و عملکرد این داروخانه می تواند الگوی بسیار مناسبی برای سایر داروخانه های هلال احمر در کشور باشد. 

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور با قدردانی از حمایت ها و اعتماد خیران و واقفان به جمعیت هلال احمر استان کرمان عنوان کرد: ارائه خدمات بشردوستانه و فعالیت های خیرخواهانه واقفان و خیران  موجب وجه تمایز کرمان از سایر استان‌ها شده است.

درمانگاه موقوفه هلال احمر نجف شهر سیرجان به‌مناسبت هفته دولت در سیرجان افتتاح شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: سومین درمانگاه هلال احمر سیرجان موقوفه حاج حسین شهبا با حضور معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و سایر مسئولان شهرستانی به مناسبت هفته دولت افتتاح شد.

رضا فلاح افزود: این مرکز درمانی با متراژ زیربنای ۴۸۲ مترمربع دارای بخش های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، مامایی، پرستاری و سونوگرافی آماده ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به اهالی منطقه نجف شهر است.

وی تصریح کرد: معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با انجام رسالت های ذاتی خود در حوزه‌های مختلف بهداشت، درمان و توانبخشی در شرایط عادی و اضطراری خدمات اثربخش و مفیدی ارائه می‎کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: جمعیت هلال احمر استان کرمان با راه اندازی و فعالیت ۱۸ درمانگاه، کلینیک دندانپزشکی، مرکز جامع توانبخشی و مراکز واکسیناسیون از سال گذشته تا کنون به بیش از ۱۷۰ هزار نفر خدمات درمانی ، بهداشتی و توانبخشی ارائه کرده است. 

فلاح یادآور شد: همچنین از سال گذشته تا کنون بیش از ۲۵۷ هزار نفر به داروخانه های هلال احمر شهرستان های کرمان، رفسنجان و سیرجان مراجعه کرده اند.

وی با اشاره به اینکه داروخانه سیرجان در سال ۹۸ بر اساس رشد عملکرد، رتبه نخست را در سطح داروخانه های هلال احمر کشور به خود اختصاص داده است، گفت: ۹۶ هزار نفر از شهرستان ها و استان های همجوار سیرجان جهت دریافت دارو به داورخانه سیرجان مراجعه کردند که ۳ هزار و ۷۰۰ نفر از مراجعه کنندگان بیماران شیمی درمانی، پیوندی، ام اس و تالاسمی بودند. 

فلاح به فعالیت درمانگاه های ثامن الحجج و حضرت زینب (س) هلال احمر سیرجان اشاره کرد و بیان داشت: نزدیک به ۱۰۸ هزار نفر از خدمات بهداشتی و درمانی این درمانگاه ها از سال گذشته تا کنون بهره‌مند شدند.

نجف شهر سیرجان حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد و دارای ۱۵ روستا می باشد که بافت قدیمی آن دارای ۱۰ هزار خانوار است و این درمانگاه در بافت قدیمی که اکثرا خانواده های کم برخوردار هستند و هیچ درمانگاهی جز مرکز بهداشت در این بافت وجود ندارد، راه اندازی شده است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر بمنظور افتتاح پروژه های درمانی شهرستان های سیرجان و بم به استان کرمان سفر کرده است که در اولین روز از سفر ضمن افتتاح درمانگاه موقوفه هلال احمر سیرجان از داروخانه هلال احمر سیرجان و درمانگاه های موقوفه حضرت زینب (س) و موقوفه ثامن الحجج (ع) هلال احمر این شهرستان نیز بازدید کرد.

درمانگاه موقوفه هلال احمر نجف شهر سیرجان با حضور معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به مناسبت هفته دولت افتتاح و راه اندازی شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =