وزیر دفاع فرانسه: پاریس در نابودی تروریسم همراه بغداد است

بغداد - ایرنا - «فلورانس پارلی» وزیر دفاع فرانسه که در سفر به بغداد بسر می‌برد، تاکید کرد که کشورش در مبارزه با تروریسم در کنار و همراه عراق خواهد بود.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع رسانه‌ای عراق، پارلی امروز (پنجشنبه) در نشست مشترک مطبوعاتی با «جمعه عناد» وزیر دفاع عراق گفت که دولت فرانسه از برقراری آرامش در این کشور و دوری از اختلافات و تبدیل شدن به محل تسویه حساب طرفهای خارجی، حمایت می‌کند.
وی هدف از سفر خود به بغداد را تقویت روابط میان عراق و فرانسه در همه زمینه‌ها اعلام کرد.
وزیر دفاع فرانسه توضیح داد که کشورش از عراق در بحران شیوع «ویروس کرونا» حمایت می‌کند و تاکنون در این زمینه کمک‌هایی نیز به بغداد ارسال کرده است.
پارلی افزود که فرانسه آماده است تا برنامه‌های آموزش نیروهای عراقی را ادامه دهد.
وی بیان کرد که کشورش برای نابودی تروریسم در کنار عراق است و از دوری این کشور از درگیری‌های منطقه‌ای حمایت می‌کند.
فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه صبح پنجشنبه برای گفت و گو با مقام‌های عراقی وارد بغداد شد.
به گزارش منابع عراقی، وزیر دفاع فرانسه در این سفر در باره همکاری پاریس در مبارزه با داعش و حملات ترکیه به شمال عراق با مقام‌های این کشور دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
وبگاه خبری «بغداد الیوم» به نقل از یک مقام آگاه که به نام وی اشاره نکرده است، نوشت که پارلی با «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر و «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق موضوع احترام به حاکمیت این کشور و حملات ترکیه به خاک عراق را بررسی خواهد کرد.
از سوی دیگر، منابع خبری دیروز (چهارشنبه) به نقل از مقام‌های عراقی اعلام کردند که «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه در سفری یک روزه با هدف دیدار با مقامات بلندپایه عراق، هفته آینده به بغداد سفر می‌کند.
برخی از منابع خبری هدف از این سفر را گسترش همکاری‌ها و توسعه روابط دو جانبه عراق و فرانسه عنوان کرده‌اند.
فرانسه به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا، اخیرا نیروهای نظامی خود را به طور کامل از خاک عراق خارج کرده است.  
پیشتر و در دوره دولت «عادل عبدالمهدی» قرار بود که مکرون اواخر سال ۲۰۱۹ برای توسعه روابط دو کشور به عراق سفر کند، اما به دلیل آغاز اعتراضات اجتماعی در بغداد و دیگر شهرهای این کشور، این سفر انجام نشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =