نماینده مجلس: خواسته ایران اجرای درست و بی طرفانه وظایف آژانس است

تهران- ایرنا- نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: جمهوری اسلامی جدای از جامعه بین‌المللی نیست و انتظار ما از آژانس بین‌الملل انرژی اتمی این است که غیرسیاسی، فنی و کاملا عادلانه و مبتنی بر پروتکل‌های پذیرفته شده و مورد توافق، به قضیه ایران نگاه کنند.

بهروز محبی‌ نجم‌آبادی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران و بیانیه مشترک ایران و آژانس اظهار داشت: جمهوری اسلامی با پذیرش پروتکل الحاقی، شرایط متفاوت و سختگیرانه‌ای را به اذعان همه کارشناسان در برنامه هسته ای خود پذیرفته ولی  در عین حال نسبت به جمهوری اسلامی ناعادلانه برخورد شده است به طوری که بعضا توقعات خارج از عرف و غیرمنطقی از ایران مطرح می شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با تاکید بر اینکه آژانس نباید اطلاعات و گزارش های سرویس های جاسوسی دشمنان ایران را مبنای خواسته های و فعالیتهای خود قرار دهد، گفت: طبیعی است که اگر قرار باشد این سوالات تا بی‌نهایت ادامه داشته باشد، جمهوری اسلامی زیر بار این‌ شرایط نخواهد رفت و همکاری آژانس و ایران با مشکل مواجه می شود.

وی با اشاره به همکاری های گسترده ایران و آژانس در سال های گذشته گفت: به نظر می رسد تلاش آمریکا برای باج‌گیری از آژانس همچنان ادامه داشته باشد و آژانس باید ثابت کند که فعالیت هایش بی طرفانه، فنی و حرفه ای است و نباید تحت تاثیر فشارهای سیاسی قرار بگیرد.

محبی نجم‌آبادی اظهار داشت: برنامه جمهوری اسلامی ایران روشن و شفاف و تحت نظارت گسترده آژانس هست و انتظار دارد آژانس هم پاسخ مناسبی به این همکاری ها داشته و به درستی به وظایف و تعهدات خود عمل کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره تلاش آمریکا برای سوء استفاده از جایگاه آژانس اظهار داشت: حاکم شدن نگاه سیاسی و غیر فنی بزرگترین آسیب برای فعالیت های آژانس به شمار می رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =