امام جمعه کرمانشاه: مردم به برکت قیام امام حسین (ع) درس آزادگی فرا گرفته‌اند

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: از برکت قیام امام حسین (ع) مردم جهان پس از ۱۴۰۰ سال درس آزادگی فرا گرفته‌اند و به همین دلیل در طول تاریخ زورگویان هیچگاه روی آرامش نداشته و همواره مردم آزادی‌خواه علیه آنان شوریده‌اند.

آیت‌الله «مصطفی علما» روز پنجشنبه در مراسم عزاداری سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در حسینیه ثارالله کرمانشاه با تاکید بر توجه به اهمیت سرزمین کربلا  افزود: تمام سرزمین‌های دنیا در مقابل عظمت کربلا هیچ است و علت آن هم عظمتی که خون حضرت سید الشهدا(ع) به این سرزمین بخشیده، لذا باید نسبت به احترام کربلا از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

وی تصریح کرد: درسی که مکتب سیدالشهدا (ع) به همه ما می دهد حفظ اسلام از گزند حوادث است، لذا می بینیم امام راحل و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که تربیت شدگان همین مکتب هستند هرچه می گویند همان است که اسلام عزیز به ما دستور داده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امام (ع) در عالم هستی به صورت ظاهری و باطنی مدیریت می کند، گفت: بالاترین هدیه‌ای که خداوند سبحان به انسان ارزانی داشته مساله هدایت است لذا باید همگان این موهبت بی‌بدیل را با پیروی از مقام ولایت و امامت قدر بدانیم.

آیت الله علما افزود: براساس نص صریح قرآن مقام امامت، بسیار جایگاه والایی است، لذا می بینیم که این مقام برای حضرت ابراهیم(ع) بعد از مقام نبوت با برگزاری امتحانات بسیار سخت عطا می گردد.