۴۳۷هکتار از زمین‌های جاسک به زیر کشت پرورش میگو رفت

بندرعباس-ایرنا-مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: در پنجمین روز از هفته دولت، ۴۳۷هکتار از زمین‌های مستعد ساحلی این شهرستان با هزینه ۶۵۵میلیارد ریال بخش خصوصی به زیر کشت پرورش میگو رفت.

عبدالرسول دریایی عصر پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: مرکز پرورش میگو سایت گزی در شهرستان جاسک با مشارکت صیادان و سرمایه‌گذاران بومی بدون دریافت تسهیلات، در قالب ۹گروه افتتاح شد.

وی بیان داشت: ظرفیت تولید میگو در این سایت حدود یک‌هزار و ۵۰۰تن میگو در یک کراپ و افزون‌بر سه‌هزار تن در دو کراپ با اشتغالزایی ۵۰۰ نفر است.

مدیرکل شیلات هرمزگان خاطر نشان کرد: طرح تکثیر پرورش میگو در این شهرستان به منظور فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال۹۹ به عنوان جهش تولید است که در زمینه اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های توسعه‌ای دولت اجرا شد.

دریایی اظهار داشت: سایت پرورش میگو گزی در جاسک، نقش مهمی در ایجاد اشتغال، درآمدزایی برای ساحل نشینان و کاهش فشار بر ذخایر آبزیان دارد.

استان هرمزگان با ۲۲ بندر صیادی و صید سالانه افزون بر ۲۷۰ هزار تن انواع آبزی، ۳۰ درصد بنادر صیادی و ۳۶ درصد صید انواع آبزیان کشور را به خود اختصاص داده است که این آمارها نشان از جایگاه و اهمیت فعالیت‌های شیلاتی این استان در کشور دارد.

شهرستان جاسک با ۵۱ هزار نفر جمعیت در نزدیکی دریای عمان و ۳۲۰کیلومتری شرق بندرعباس واقع شده که در هفته دولت سال جاری ۳۰طرح عمرانی با اعتبار افزون بر یک‌هزار و ۲۰۰ میلیاردریال به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =