کمک‌های مومنانه پلیس کردستان به یک هزار بسته رسید

سنندج - ایرنا - کارکنان فرماندهی انتظامی کردستان در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در ۲ مرحله یک هزار بسته غذایی بین اقشار کم درآمد توزیع کردند.

به گزارش ایرنا، نماینده ولی فقیه در کردستان روز پنجشنبه در مراسم اهدای این کمک‌های مومنانه استان با اشاره به نقش نیروی انتظامی در ایجاد امنیت در کشور گفت: هر ساله مومنین در ایام سوگواری محرم نذر می‌کنند که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های مقام معظم رهبری، این نذریات در قالب کمک‌های مومنانه انجام می‌شود.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی اضافه کرد: حس نوع دوستی و همبستگی از ویژگی‌های بارز ملت ایران است که موجب می‌شود به کمک و یاری یکدیگر بشتابند.

وی با بیان اینکه عشق و علاقه مردم ایران به یکدیگر در کنار توصیه‌های دینی صحنه‌های مختلفی از کمک و یاری را ایجاد کرده است، افزود:‌ در سیره بزرگان دینی ما کمک و دستگیری از نیازمندان بسیار وجود داشته است و حتی برخی از آنها با وجود اینکه خود نیاز داشتند دارایی خود را به دیگران می‌بخشیدند.

فرمانده انتظامی کردستان نیز در این آیی با بیان اینکه دومین مرحله کمک مومنانه کارکنان این فرماندهی در قالب رزمایش همدلی مومنانه و نذز حسینی انجام شده است، تاکید کرد: این کمک‌ها شامل ۵۴۰ بسته کالایی همچون روغن، شکر، برنج و حبوبات به ارزش یک میلیارد ریال است.

سردار علی آزادی یادآور شد: در مرحله اول نیز ۴۶۰ بسته کالایی به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال در بین اقشار جامعه هدف رزمایش مومنانه استان توزیع شده است.

رزمایش مواسات، همدلی و کمک‌های مومنانه در پی توصیه رهبر معظم انقلاب به فعالیت در زمینه کمک رسانی به افراد نیازمند و آسیب دیده از کرونا آغاز شده و تاکنون چندین مرحله ان در استان برگزار شده است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۱۱۹ بیمار؛ مجموع قربانیان کرونا در ایران مرز ۲۱ هزار نفر را رد کرد.

دکتر سیما سادات لاری افزود: تا ۵ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۲۱ نفر از آنها بستری شدند.

وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۶۵ هزار و ۶۰۶ نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۲۰ نفر رسید.

لاری با بیان این که خوشبختانه تاکنون ۳۱۴ هزار و ۸۷۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند، افزود: ۳۸۳۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین ادامه داد: تاکنون سه میلیون و ۱۱۳ هزار و ۸۰۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =