نماینده مجلس: فساد در کارخانه آساک دوچرخ بررسی می‌شود

مشهد- ایرنا- عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: شکایتی مبنی بر چگونگی واگذاری کارخانه دوچرخه‌سازی قوچان در سالهای ۱۳۸۲ و ۱۳۸۳ به دیوان محاسبات کشور، قوه قضاییه و کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ارسال ‌شده که مورد بررسی قرار می‌گیرند.

علی آذری روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان قوچان افزود: در واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی کم‌کاری شده و اینکه بزرگترین کارخانه این شهرستان با قیمت‌گذاری نازل و ظالمانه به ۱۲۰ میلیون تومان فروخته شده به معنای تضییع اموال، حقوق بیت‌المال و ظلم فاحش به ‌حق مردم قوچان است.
وی به تقدیم شکایت از کارخانه آساک دوچرخ با ذکر تمام عناوین مجرمانه به رییس قوه قضاییه اشاره و بیان کرد: پیگیریها از طریق دیوان محاسبات منجر به این شده که طی چند روز اخیر مدیریت کارخانه به‌ صورت موقت در اختیار دستگاه قضا و دادستان قرار گیرد و هم‌اینک این واحد صنعتی چند برابر گذشته در حال مونتاژ قطعات است.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی با تعطیلی صنایعی همچون ایژروستا، رب ۵۵، لاستیک خراسان و لوازم‌خانگی اطلس نیز اشاره و بیان کرد: حق مردم قوچان باید به آنها بازگردانده شود.

وی ادامه داد: نمی‌خواهیم عدالت، اخلاق و معنویت تحت سایه اقتصاد در قوچان منزوی شود. این شهرستان از نظر ظرفیتهای محیطی، انسانی و مادی جزو ماطق کم‌نظیر کشور بوده و نباید در بحث اقتصادی دغدغه‌ای برای این شهر وجود داشته باشد.

آذری گفت: مردم از مجلس و دولت رفتاری همچون رجایی و باهنر را انتظار دارند. امروز دشمنان به دنبال تعریف پروژه‌های ناامیدسازی مردم هستند و می‌خواهند بگویند انقلاب اسلامی ریزشهای فراوان داشته اما اگر یک درصد ریزش بوده، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هزار درصد رویش داشته ‌است.

وی همچنین به تدوین طرحی در قوچان برای راهبردی نمودن منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در چارچوب برنامه‌های جهش تولید اشاره و بیان کرد: هدف ما عدالت اقتصادی و پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی برای منتهی شدن به اقتصاد کرامتی است زیرا زدودن فقر اجتماعی و حفظ شأن و کرامت انسانها باید ایدئولوژیها را تحت تأثیر قرار دهد.

۶۲ درصد پروژه‌های هفته دولت در قوچان ماهیت اقتصادی دارد

فرماندار قوچان نیز در نشست شورای اداری این شهرستان گفت: ۶۲ درصد طرحهای هفته دولت در این خطه ماهیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری داشته که نشانگر تغییر رویکرد در اجرای طرحها است. 

هادی رجایی‌نیا به افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۲۳ پروژه هفته دولت با هزینه هزار و ۴۱۷ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال در قوچان نیز اشاره و بیان کرد: از این تعداد ۸۵ پروژه با هزینه ۳۰۷ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید و ۳۸ پروژه با اعتبار هزار و ۱۰۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال کلنگ زنی شد.

وی با بیان اینکه شهرستان قوچان در موج دوم کرونا وضعیت قرمز داشت ادامه داد: در یک هفته اخیر شرایط این شهرستان کنترل‌ شده اما این به معنای عادی شدن شرایط نبوده و وضعیت شکننده است.

فرماندار قوچان با ابراز رضایت از برگزاری مراسم دهه اول محرم در این شهرستان با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی گفت: رعایت اصول بهداشتی در مناطق شهری خوب بوده اما در تعدادی از روستاها موازین بهداشتی رعایت نشده که انتظار می‌رود پروتکل‌ها رعایت شود.

وی با اشاره به باز شدن مدارس از ۱۵ شهریور ماه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افزود: تمامی پیش‌بینی‌ها بر اساس سه وضعیت زرد، سفید و قرمز انجام‌ شده و بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا و وضعت منطقه‌ای تغییرات لازم اعمال خواهد شد.

شهرستان قوچان با ۱۸۰ هزار نفر جمعیت در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =