دادگستری آموزش‌های حقوقی لازم را به مردم ارایه می‌دهد

کرمانشاه- ایرنا- رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: دادگستری با همکاری نهادهای ذیربط از جمله صدا و سیما، آموزش‌های حقوق لازم را که مانع از شکل‌گیری اختلاف شود به مردم ارایه می‌دهد و آنها را به زیستن مسالمت‌آمیز در کنار هم ترغیب می‌کند.

«پرویز توسلی‌زاده» روز پنجشنبه در نشست هماهنگی و اجرایی کردن نحوه استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه در اجرای برنامه های داوری، میانجی گری و تنظیم قراردادهای بنگاه‌های معاملات ملکی با بیان اینکه یکی از کانون های پرونده ساز در جامعه به دلیل ماهیت کاری آنها بنگاه‌های معاملات ملکی است، افزود: بخش زیادی از پرونده های گسیل شده به دادگستری از این ناحیه سرچشمه می گیرد.

وی یادآور شد: نبود آگاهی های حقوقی در بین مردم سبب شده است انعقاد قراردادهای خارج از چارچوب کارشناسی و حقوقی صورت گیرد و همین موضوع تشکیل پرونده های حقوق در دادگستری را رقم می زند.

وی تاکید کرد: بر ماست که هزینه جرم و اختلاف بین آنها و به تبع آن تشکیل پرونده در دادگستری را برای مردم تشریح کنیم و اجازه ایجاد اختلاف را ندهیم و تا جایی که ممکن است و مردم اختلافات را خارج از دستگاه قضایی حل کنند و از ورود به دادگستری خودداری نمایند.

توسلی‌زاده یادآور شد می شود با قدری گذشت و داشتن دانش حقوقی بسیاری از اختلافات موجود را از بین برد و به سمت جامعه ای خارج از نزاع حرکت کرد و این ممکن است اگر با هم مشورت کنیم و اراده حل مشکلات را با کمک همدیگر داشته باشیم.

وی خواهان تداوم این جلسات و هم فکری دستگاه قضایی و دانشگاه‌ها شد و تصریح کرد باید خروجی این جلسات و دستاورد ناشی از آن نیز بیان شود چرا که معتقدیم این جلسات باید منجر به نتیجه لازم شود.