۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۱
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84018709
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز نوآوری خلخال افتتاح شد

اردبیل _ ایرنا _ مرکز نوآوری خلخال با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان  روز پنجشنبه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، حبیب ابراهیم‌پور رییس پارک علم و فناروی استان اردبیل در مراسم افتتاح این مرکز گفت: از اسفند سال گذشته که بحث کرونا در اردبیل جدی شد این پارک در حیطه وظایف خود وارد موضوع شده و با ارائه فراخوانی ۳۸ ایده را جمع‌آوری کرد.

وی بیان کرد: از این میان با تایید کارشناسان ایده‌هایی که می‌توانست در پیشگیری از شیوع کرونا مفید واقع شود به مرحله بهره‌برداری رسید که در حال حاضر در اماکن عمومی مانند بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی اظهارکرد: از مهم‌ترین این ایده‌های محقق شده می‌توان به تونل ضدعفونی کننده اشاره کرد که در بیمارستان حضرت امام (ره) اردبیل و در شهرستان نمین استفاده می‌شود و اخیرا قراردادی هم با اماکن گردشگری برای استفاده از آن منعقد شده است.

به گفته وی ، همچنین ربات حکیم پرستار در بیمارستان امام (ره) راه‌اندازی شده و محلول و ژل ضدعفونی کننده هم توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان تولید و به استفاده رسیده است.

ابراهیم‌پور ادامه داد: در حال حاضر پارک علم و فناوری ۳۳۰ تیم دارد و در این تیم‌ها حدود هزار و ۱۶۷ نفر در حال فعالیت هستند، همچنین در این تیم‌ها حدود ۳۰ شرکت دانش‌بنیان وجود دارد که در استان فعال هستند.

وی با بیان اینکه یکی از گام‌های مهم پارک علم و فناوری تحقق بخشیدن به شعار سال ۹۹ یعنی جهش تولید است، افزود: با توجه به اینکه یکی از الزامات تحقق جهش تولید اتکا به فناوری است تلاش خواهیم کرد  تا با بکارگیری فناوری بتوانیم ظرفیت تولید را به ۲ برابر یا سه برابر افزایش دهیم.

حجت‌الله درخشان ، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال نیز گفت: ساختمان مرکز نوآوری و فناوری پارک علم و فناوری این شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شده تا میزبان و حامی تازه‌ای برای ایده‌های نوآورانه و کسب و کارهای نوپا  شکل بگیرد.

وی افزود: پس از اینکه ۵۰۰ متر ساختمان و فضای موردنیاز برای راه‌اندازی مرکز فناوری خلخال از سوی دانشگاه آزاد اسلامی آماده‌سازی شده و به تایید مسوولان پارک علم و فناوری استان اردبیل رسید، این محل همزمان با گرامیداشت هفته دولت آغاز بکار کرد.

او با بیان اینکه برای آغاز فعالیت و تجهیز مرکز فناوری خلخال هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اختصاص می‌یابد، اظهارداشت: هدف اصلی از راه‌اندازی مراکز فناوری در مناطق مختلف کشور افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت موسسه‌های متکی بر فناوری و فراهم کردن زمینه فروش ایده است.

او افزود: تاکنون ۲ شرکت دانش‌بنیان در خلخال راه‌اندازی شده و با ورود دانشگاه آزاد اسلامی به بحث حمایت از فعالیت‌های اقتصادی فناورانه و خلاقانه معاونت اقتصادی این دانشگاه نیز بزودی راه‌اندازی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =