۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۷
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84018703
۱ نفر

برچسب‌ها

زمین برای ساخت ۳۰ هزار مسکن در خراسان رضوی تامین شد

سبزوار- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: تعهد این استان در طرح اقدام‌ ملی مسکن، احداث ۴۷ هزار واحد است که تاکنون زمین برای ساخت ۳۰ هزار مسکن از این تعداد تامین شده است.

قدرت‌الله ابک روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان خوشاب افزود: خراسان رضوی از آمادگی لازم برای اجرای طرح اقدام‌ ملی مسکن برخوردار است و آمادر دقیق پایش متقاضیان تا نیمه ماه جاری اعلام می شود.

وی ادامه داد: همچنین امکان ثبت نام دوباره برای برخی متقاضیان اقدام ملی مسکن در برخی شهرها همچون سطان آباد و  فیروزه که در مراحل گذشته ثبت نام آنها کامل نشده فراهم می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن ساخت پنج هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در ۱۸ شهر کمتر از یکصد هزار نفر این استان به بنیاد مسکن واگذار می‌شود.

وی افزود: برنامه‌ریزی برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در اجرای "طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن" در کشور انجام شده است که بر این اساس ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید با مشارکت بخش خصوصی، ۱۰۰ هزار واحد در مناطق بافت فرسوده شهری توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می‌شود.

خراسان رضوی با وسعت ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع معادل هفت درصد مساحت کل کشور شامل ۲۸ شهرستان، ۷۰ بخش و دو هزار و ۵۴۰ روستا است. این استان همچنین با ۸.۱ درصد جمعیت کشور ۶ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۵۰۱ نفر جمعیت در قالب ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۹۱۶ خانوار دارد که یک میلیون و ۷۳۳ هزار نفر از این جمعیت در روستاهای استان سکونت دارند.

جمعیت بیشتر خانوارهای ساکن در خراسان رضوی چهار نفره است. پس از مشهد شهرستان‌های نیشابور، سبزوار، تربت‌حیدریه و تربت‌جام  به ترتیب بیشترین جمعیت و داورزن، زاوه و فیروزه کمترین جمعیت را در خراسان رضوی دارند.

یک میلیون و ۸۶۳ هزار و ۷۶۳ واحد مسکونی در استان خراسان رضوی وجود دارد که ۶۸۳ هزار و ۴۰۰ واحد آن آپارتمانی و یک میلیون ۱۷۸ هزار و ۶۰۳ واحد غیرآپارتمانی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =