رفع مشکل سد معبر نیازمند برنامه‌ریزی و حمایت قضایی است

مراغه- ایرنا- معاون عمرانی فرماندار مراغه گفت: رفع مشکل موجود سد معبر که برخی واحدهای صنفی، مغازه‌داران، دستفروشان و خودروهای باری ایجاد می‌کنند نیازمند برنامه‌ریزی و حمایت قضایی و قانونی است.

به گزارش ایرنا، نقی مسکینی روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکل سد معبر در مراغه افزود: در برخورد با متخلفان در زمینه سد معابر عمومی،  باید برخورد یکسانی از سوی نهادهای متولی امر انجام شود و اینگونه نباشد که با عده ای برخورد شود و با عده ای کاری نداشته باشیم.

وی با انتقاد از مشکل سد معابر عمومی شهر مراغه اضافه کرد: وضعیت فعلی ترافیک و معابر عمومی شهر قابل قبول و مناسب نبوده و برازنده این شهر تاریخی نیست.

وی گفت: رفع مشکل سد معبر در سطح شهر مراغه نیازمند هماهنگی و همکاری مستمر شهرداری، نیروی انتظامی، پلیس راهور، اتاق اصناف و نیز حمایت قانونی دستگاه قضائی است.

شهردار مراغه نیز در این جلسه گفت: سد معبر به عنوان تخلفی آشکار و آسیب رسان به حقوق شهروندی است و این معضل شهری با تصمیم گیری جامع شهرستانی مرتفع می شود.

محمدرضا احمدی با بیان اینکه برخی سیاه نمایی ها در فضای مجازی در زمینه برخورد با متخلفان سد معبر می شود افزود: برخی ملاحظات اجتماعی مانع از برخورد قاطع با تخلفات در این زمینه شده است.

وی ادامه داد: شهرداری نیز همواره در راستای بهبود وضعیت معابر عمومی و ترافیک شهری تلاش کرده و رفع مشکل سد معبر با همراهی تمامی دستگاه ها می تواند نقش بسزایی در این خصوص داشته باشد.

احمدی اضافه کرد: نظارت بهداشتی در کنار نظارت ترافیکی نیز باید در زمینه سد معبر مورد توجه نهادهای متولی بهداشت و سلامت شهر قرار گیرد.

وی افزود: با برنامه ریزی مدون، دستفروشان سطح شهر ساماندهی و با واحدهای صنفی متخلف نیز برابر ماده ۲۷ نظام صنفی توسط اتاق اصناف برخورد قانونی خواهد شد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =