۷۸۴ کیلوگرم مواد مخدر در کردستان کشف شد

سنندج - ایرنا - رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی کردستان گفت: ماموران این پلیس موفق شدند در پنج ماه منتهی به مرداد امسال در مجموع ۷۸۴ کیلوگرم انواع موادمخدر از سودگران مرگ و باندهای قاچاق کشف و ضبط کنند.

سرهنگ فرامز شاکری روز پنجشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز کردستان اظهار داشت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۸ درصد افزایش یافته و در نتیجه عملیات‌های پلیسی یک هزار و ۳۳۵ قاچاقچی، خرده فروش و عوامل توزیع مواد نیز دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شده‌اند.

وی اضافه کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در این مدت همچنین توانستند ۲ باند تهیه و توزیع مواد مخدر را منهدم کرده و تمام اعضای این ۲ باند نیز دستگیر و پس از سیر مراحل قضایی روانه زندان شده‌اند.

رییس مبارزه با مواد مخدر کردستان یادآور شد: در راستای کشف ۷۸۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر ۶۲ دستگاه انواع خودرو و ۱۰ دستگاه موتور سیکلت توقیف و ۶۷۷ طرح ویژه پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر انجام شد.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد کشفیات مواد مخدر این استان مربوط به تریاک، هشت درصد حشیش، پنج درصد هروئین و بقیه سایر موارد است، افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اجرای طرح‌های پاکسازی خود را ۱۶ درصد افزایش داده است.

سرهنگ شاکری نقش رسانه‌ها در مبارزه با مواد مخدر را انکار ناپذیر و مکمل فعالیت های پلیس دانست و تاکید کرد: خبرنگاران به عنوان فرهیختگان جامعه می توانند در کاهش آسیب‌های اجتماعی بویژه معضل اعتیاد و مواد مخدر نقش داشته باشند.

وی اظهار داشت: بیشترین تلفاتی که در جامعه با آن روبه رو هستیم، مربوط به استعمال و سوء مصرف مواد مخدر است چرا که این مواد نه تنها فرد بلکه جامعه را به تباهی می‌کشد باید تلاش کنیم خانواده ها نسبت به این معضل آگاه شده و دستگاه های متولی را برای مقابله با اعتیاد یاری کنند.

سرهنگ شاکری گفت: در یک تعامل مثبت و دو جانبه میان رسانه و پلیس، می توانیم بسیاری از مشکلات مردم را مرتفع کنیم و در واقع تولید امنیت وظیفه ما و حفظ آن وظیفه مردم و رسانه‌ها به عنوان چشم و گوش جامعه است در این صورت می‌توانیم با حرکت بسیجی و اقدامی انقلابی که مورد نظر مقام معظم رهبری است، به وظایف قانونی خود برای پیشگیری از معضل اعتیاد عمل کنیم.

رییس پلیس تخصصی مواد مخدر فرماندهی انتظامی کردستان ضمن بازدید از تحریریه ایرنا مرکز سنندج، در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگاران ایرنا شرکت کرد که مشروح این مصاحبه در روزهای آینده منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =