نشان تجاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ثبت شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ثبت نشان تجاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد و گفت: نشان تجاری این دانشگاه شامل طبقات داروها، مواد نگهدارنده، تجهیزات پزشکی، تبلیغات محصولات و بسته‌بندی در اداره مالکیت معنوی کشور ثبت شد.

دکتر «کامبیز ورمیرا» روز یکشنبه به ایرنا افزود: این نشان یکی از انواع مهم مالکیت فکری است که محصولات و خدمات مرتبط با یک مرجع معتبر را رسمیت بخشیده و امکان سوء استفاده از اعتبار دانشگاه را در عرصه تجارت و جامعه برطرف خواهد کرد و مسیر تجارت بین المللی برای فناوری‌های تولید شده در سطح دانشگاه تسهیل می‌گردد.
او با تبریک این دستاورد به جامعه علمی و فناوران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به حرکت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به سمت یک دانشگاه نسل سوم و اهمیت مالکیت معنوی در فناوری‌های ارزشمند، معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه نسبت به ثبت این نشان تجاری برنامه ریزی و اقدام کرد و پس از انجام فرایند قانونی، در مرداد سال جاری موفق به ثبت علامت تجاری دانشگاه به شماره ۳۶۷۱۳۸ گردید.

به گزارش ایرنا؛ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه در سال ۱۳۴۷ با مدرسه عالی پرستاری کار خود را آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۵۴ با تبدیل شدن به دانشکده پزشکی به خدمت رسانی به مردم خطه غرب کشور همت گماشت.

دانشکده پزشکی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۶۴ با تبدیل شدن به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه قوام بیشتری گرفت و علاوه بر امر درمان و آموزش به پژوهش، نوآوری و تلاش برای پیشرفت علوم پزشکی و پیراپزشکی پرداخت.

این دانشگاه هم اکنون دارای هشت معاونت، هشت دانشکده، هفت مرکز آموزشی درمانی در شهرستان کرمانشاه، ۱۷ بیمارستان و ۱۴ شبکه بهداشت و درمان در شهرستان‌ها است.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هشت دانشکده دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و مامایی، بهداشت، تغذیه، پیراپزشکی و دانشکده پرستاری سنقر و کلیایی دارد.

۸۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مقاطع مختلف دایر است که از این تعداد ۱۴ رشته در مقطع PHD (دکترای تخصصی) است و ۲۰ رشته در دستیاری تخصصی، سه رشته دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)، ۲۵ رشته کارشناسی ارشد، ۲۲ رشته کارشناسی و ۲ رشته کاردانی است.

این دانشگاه همچنین ۴۵۳ عضو هیأت علمی دارد.

۱۱۶ دانشجوی خارجی نیز در رشته‌های دکترای عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

براساس آمارها سالانه بیش از ۸۰۰ مقاله در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تولید و منتشر می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها