عملیات ساخت ۲ کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی در دلگان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- عملیات ساخت ۲ کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی در دلگان همزمان با هفته دولت با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان محلی آغاز شد.

مدیر سازمان تعاون روستایی سیستان و بلوچستان روز پنجشنبه در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این کارخانه ها شامل فرآوری حنا با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ تن و کارخانه بسته بندی انواع دمنوش‌های گیاهی است.

دادرحمن بامری افزود: این ۲ کارخانه به همت اتحادیه تعاون روستایی و با اعتبار ١٣٠ میلیارد ریال در شهرک صنعتی دلگان راه‌اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: شهرستان دلگان به عنوان عمده تولید کننده حنا و چای ترش در سیستان و بلوچستان است که سالیانه ۱۶ هزار تن حنا و ۵۵۰تن چای ترش در آن تولید می‌شود.

مدیر سازمان تعاون روستایی سیستان و بلوچستان گفت: این سازمان هم‌اینک در بیش‌از ۳۰ هزار روستا با دارا بودن ۱۹ اتحادیه شهرستانی، ۵۳ شرکت تعاون روستایی، ۵۳ شرکت کشاورزی، ۹۲ انبار به ظرفیت ۵۱ هزار تن برای ذخیره نهاده‌ها، ۹ سردخانه به ظرفیت یکهزار و ۸۵۰ تن، ۵۳۰ فروشندگی سوخت، ۷۴۷ فروشندگی موادغذایی و ۶ مرکز خرید محصولات تضمینی در حال ارائه خدمات به مردم است.

وی گفت: این سازمان علاوه‌بر طرح‌های هفته دولت ساخت ۱۲ پروژه مهم در استان مورد توجه قرار داده که کارخانه‌های بسته بندی خرما به ظرفیت یکهزار تن با اعتبار ۸۵۰ میلیارد ریال در زاهدان و به ظرفیت یکهزار تن با اعتبار یک و نیم میلیارد ریال در سراوان از مهمترین آنهاست.

وی افزود: همچنین بازسازی سردخانه یکهزار و ۲۰۰ تنی نیکشهر با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان، واحد عرضه محصولات کشاورزی در چابهار به ظرفیت هشت هزار تن و اعتبار هفت میلیارد ریال، ایجاد فروشگاه‌های موادغذایی جالق و اسفندک سراوان و مهرستان هر یک به ظرفیت ۳۲۰ تن و با اعتبار بین ۲ تا چهار میلیارد ریال، تکمیل سردخانه سراوان به ظرفیت یکهزار تن و اعتبار ۱۰ میلیارد ریال، ایجاد ۲۰ مرکز خرید محصولات با اعتبار کلی ۳۰ میلیارد ریال، راه‌اندازی تعمیرگاه ماشین آلات در دلگان با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال و تغییر فروشندگی سوخت در جالق سراوان به پمپ بنزین با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان از دیگر طرح‌های در دست اقدام سازمان تعاون روستایی در سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: در مجموع برای راه‌اندازی این ۱۲ طرح ۵۳ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =