توزیع سهمیه کالای ویژه نذورات در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: سهمیه ویژه نذورات شامل برنج، روغن، شکر، گوشت قرمز و سفید است که توزیع آن از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، مشیرالحق عابدی در نشست کارگروه تنظیم بازار استان خراسان جنوبی که با دستور کار «طرح ویژه تنظیم بازار ایام محرم و صفر» برگزار شد، اظهار داشت: این طرح به منظور برنامه‌ریزی برای تخصیص سهمیه اقلام خوراکی به هیات‌های مذهبی استان انجام می‌شود.

وی افزود: مسوولان هیات‌ها باید از طریق ثبت‌نام در سامانه "بیرق" و مراجعه به اداره کل تبلیغات اسلامی، سهمیه خود را دریافت کنند.

معاون استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: شرایط امسال با همیشه متفاوت است و تأمین اقلام باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی صورت گیرد.

وی گفت: نظارت بر توزیع با ناظران ادارات صنعت، معدن، تجارت، تعزیرات حکومتی، تبلیغات اسلامی و اتاق اصناف است.

عابدی افزود: امسال سهمیه مربوطه افزایش یافته و حواله آن تا پایان محرم و صفر معتبر خواهد بود تا عزاداران حسینی در این خصوص دغدغه‌ای نداشته باشند.

وی تصریح کرد: هیچ مشکلی برای تأمین اقلام مورد نیاز در استان نیست و نیازی به وارد کردن کالا از سایر استان‌ها نداریم.

معاون استاندار خراسان جنوبی در امور اقتصادی بر اولویت تأمین کالاهای اساسی برای مردم نیز تاکید کرد و گفت: مردم استان نباید در این ایام برای تأمین کالاهای خوراکی شامل برنج، گوشت، شکر، روغن و سایر موارد دچار مشکل شوند و ضروری است نیازسنجی لازم از بازار صورت گرفته و در کمیته تخصصی، تصمیمات لازم برای تأمین کالا اتخاذ شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم گفت: یک هزار و ۲۵۴ تن کالای اساسی تنظیم بازار ویژه ایام محرم و صفر در استان جذب و تامین شده است.

الیاس جوییان افزود: ۵۰۰ تن برنج هندی، ۲۹۳ تن شکر، ۱۵۰ تن مرغ منجمد و ۴۰ تن گوشت گوساله منجمد از امروز ویژه هیات‌های مذهبی با هماهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی، شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت غله در دستور کار توزیع قرار گرفت.

وی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم برنج هندی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، شکر فله ۶ هزار و ۷۰۰ تومان درب انبار شرکت غله و مرغ منجمد ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: همچنین قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز ۵۵ هزار تومان درب انبار شرکت پشتیبانی امور دام و قیمت روغن نیز براساس قیمت مصوب درج شده بر احجام مختلف روی کالا برای مصرف کننده اعلام شده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه هزینه حمل به شهرستان‌ها و بسته‌بندی به برخی از این کالاها اضافه خواهد شد تاکید کرد: هیچ گونه کمبودی از کالاهای اساسی در استان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: هماهنگی های لازم از قبل صورت گرفته و اقلام مذکور به اندازه کافی در استان ذخیره شده است.

جویبان با اشاره به روند توزیع این اقلام گفت: شرکت پشتیبانی امور دام استان با هماهنگی سازمان صمت و سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به تحویل اقلام به مباشران اقدام می‌کند.

وی افزود: مسوولان هیات‌ها و بانیان جلسات مذهبی می‌توانند تا پایان ماه صفر برای دریافت سهمیه اقلام مورد نیاز به ادارات تبلیغات اسلامی استان مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =