نماینده ولی فقیه در کردستان: کنار گذاشتن امر به معروف موجب مرگ جامعه می‌شود

سنندج‌ - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: جامعه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر را کنار بگذارد، مرده است و دیگر حرف گوش نمی‌دهد و قلب آن درک نخواهد داشت.

سید محمد حسینی شاهرودی روز در همایش تجلیل از امران به معروف و ناهیان منکر با بیان اینکه راه اصلاح جامعه امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر محدود به قشر خاصی نیست و باید همه اقشار جامعه در این خصوص احساس مسوولیت کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید در اجرای این فریضه واجب الهی به وظیفه خود عمل و در نظر داشته باشیم ابتدا با گفتن و بعد در عمل آمر و ناهی باشیم، افزود: امر به معروف و نهی از منکر معیار مسلمانی است و تلاش برای برپایی آن ارزشمند است بطوریکه امام حسین (ع) می‌فرماید مومن نمی‌تواند امر به معروف و نهی از منکر نکند.

آیت‌الله شاهرودی یادآور شد: جامعه ما در همه جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی نیازمند حضور آمران به معروف و ناهیان از منکر است.

وی با بیان اینکه وصیت نامه امام حسین(ع) بر مبنای برپایی امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح امت جدشان بود، اضافه کرد: جان مومنی که ایمان در آن رسوخ کند نمی‌پذیرد کسی گناه کند و او ناظر این عمل او باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان نیز در این همایش گفت: دستور الهی، توصیه پیامبران و ائمه بر ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر تاکید دارند تا جامعه را به سمت و سوی مدینه فاضله پیش ببریم.

محمود الله‌مرادی افزود: همه توقع دارند دیگر دستگاه‌ها مشکلات را حل کنند و دیگر وظیفه‌ای برای خود در نظر نمی‌گیرند اما امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه است.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر امری فرهنگی و ایجابی است، اظهار داشت: اگر بتوانیم امر به معروف و نهی از منکر را مردمی کنیم تازه ‌۲۰ درصد موفق شده‌ایم.

الله‌مرادی با بیان اینکه باید مسوولین هم پای کار بیایند چرا که رفتار مسوولین بر مردم تاثیر می‌گذارد، اضافه کرد: بیشتر مشکلات به مسوولینی باز می‌گردد که تعهد دادند اما در مسیر دچار لغزش شدند.

وی با اشاره به اینکه تهدیدهای امروز بسیار متفاوت است و به سمت فضای مجازی رفته است بنابراین مسوولین نظارت بر این فضا نباید کم کاری ‌کنند، یادآور شد: رهبری از مدت‌های مدید از شبیه‌خون فرهنگی می‌گویند و امروز می‌بینیم همه مورد هجمه هستند.

الله‌مرادی تاکید کرد: مطالبه‌گری را با آشوب و برهم زدن اوضاع نباشد اشتباه گرفت بنابراین مطالبه‌گری ما بر اساس مستندات باید باشد و تخریب قابل قبول نیست.

در پایان از آمران به معروف و ناهیان از منکر برگزیده دستگاه های اجرایی استان کردستان با اهدای لوح، تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =