معاون استاندار تهران: دو سوم طرح‌ها به همت بخش خصوصی افتتاح شد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران اعلام کرد: بیش از دو سوم طرح‌هایی که در هفته دولت امسال به بهره‌برداری رسید، مربوط به بخش خصوصی است. تلاش ما نیز بر آن خواهد بود تا زمینه این مشارکت را بیش از پیش فراهم کنیم.

محمد تقی‌زاده روز پنجشنبه در سفر یکروزه خود به فیروزکوه، در جمع خبرنگاران بیان داشت: در هفته دولت بیش از ۷۸۷ طرح با اعتباری بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان یعنی ۲ برابر سال گذشته در سطح استان تهران افتتاح شد، که از لحاظ کیفی، کمی و اشتغالزایی نیز رشد خوبی داشته است.

به گفته وی، با بهره‌برداری از طرح‌های امسال حدود ۲۰ هزار شغل مستقیم ایجاد شد، در حالی که این آمار در سال ۹۸ به ۷ هزار نفر می‌رسید.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم، تصریح کرد: برای افرادی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد قهری در دستور کار قرار ندارد اما بنا بر این‌ است، هیئات مذهبی و عزاداران تمام پروتکل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا را رعایت کنند.

معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به تعطیلات پیش‌رو (تاسوعا و عاشورا) اظهار داشت: شهروندان بویژه پایتخت‌نشینان جداً از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند؛ افزایش آمار مبتلایان و فوت‌شدگان کرونا در استان، ثمره سفرهای تعطیلات چند هفته گذشته و ترددهای غیر ضروری بود.

تقی‌زاده در خصوص طرح ترافیک نیز گفت: با کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، طرح ترافیک بر اعتبار خود باقی‌ است و تا اطلاع ثانوی تغییری نخواهیم داشت.

مهدی یوسفی جمارانی، فرماندار فیروزکوه نیز اظهار داشت: ۷۶ طرح در حوزه کشاورزی، صنعتی، عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۲۲۲ میلیارد تومان و ایجاد ۲۱۲ شغل مستقیم در هفته دولت در سطح شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد که امروز (پنجشنبه) به صورت نمادین مدرسه ۱۲ کلاس صدیقه کبری (س)، ۲ واحد صنعتی در شهرک صنعتی قدیم، دفتر تسهیل گری بازآفرینی شهری، مرکز تجاری اداری شهرداری فیروزکوه و مرکز معاینه فنی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهوری و محمدجواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، دوم تا هشتم شهریور به نام هفته دولت نامگذاری شده‌است.

فیروزکوه، وسیع‌ترین شهرستان استان تهران با آب و هوایی کوهستانی دارای دو بخش مرکزی و ارجمند، با جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار نفر در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت در مرز استان تهران با استان‌های سمنان و مازندران قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =