مددجویان کمیته امداد اردبیل ۶۳۱ تخته فرش بافتند

اردبیل - ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان در پنج ماهه سال‌جاری ۶۳۱ تخته فرش بافته و به بازار عرضه کردند.

به گزاش روز پنجشنبه  ایرنا، منصور سیفی روز پنجشنبه در جلسه با راهبران شغلی فرش و جمعی از مجریان طرح‌ قالیبافی افزود: با انجام اقداماتی مانند بازاریابی مناسب و شرکت مددجویان در نمایشگاه فرش، تمامی      فرش‌های تولیدی مددجویان استان با قیمت مناسب به فروش رفت.

وی با بیان اینکه هم ‌اکنون ۶۶۰ طرح فرشبافی تحت نظارت این نهاد در حال اجرا است، اظهار داشت: با اجرای طرح‌های قالیبافی، فرشبافی و جاجیم تلاش می شود علاوه بر توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت به حفظ این هنر و فرهنگ بومی نیز کمک شود.

وی با اشاره به اینکه طرح فرش های بافته شده توسط مددجویان تحت حمایت متنوع است، بیان کرد: به منظور بالابردن سطح درآمد بافندگان علاوه بر ضرورت استفاده از طرح و نقشه‌های بازارپسند و به روز مواد اولیه مرغوب و دار قالی استاندارد نیز باید توسط کمیته امداد تهیه و در اختیار مددجویان قرار گیرد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل از راه اندازی "مرکز نیکوکاری فرش" با هدف حمایت بیش از پیش از بافندگان تحت حمایت این نهاد در استان خبر داد و اضافه کرد: اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و امیدواریم با کمک و مساعدت مردم و خیرین این مرکز در آینده نه چندان دور راه اندازی شود.

سیفی ارائه آموزش‌های فنی و تخصصی در تمامی زمینه ها به ویژه حوزه فرش را در توانمند سازی مددجویان مهم ارزیابی کرد و گفت: با اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی و بازار محور برای مددجویان تحت حمایت با محدودیت روبه‌رو است اما تلاش می شود از طریق فضای مجازی و آموزش از راه دور و دیگر روش‌های الکترونیکی آموزش های لازم به مددجویان ارائه شود.

وی افزود: توانمند سازی و خوداتکایی مددجویان تحت حمایت از اولویت های کمیته امداد است چرا که با استقلال مالی آنها علاوه بر اینکه بسیاری از مشکلات این قشر حل خواهد شد، ناهنجاری های اجتماعی نیز کاهش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: این نهاد همچنان نیازمند یاری و کمک های مردم و خیرین برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان است تا بخشی از نیازها و مشکلات اساسی آنها مرتفع گردد.

او بیان کرد: خیرین از طریق کد آنی‌ پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوارهای بی‌بضاعت استان  اردبیل برسانند.

وی اظهارامیدواری کرد: با مشارکت گسترده خیرین و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل شاهد ریشه‌کنی فقر و محرومیت از جامعه باشیم.

بیش از ۴۱ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =