افتتاح ۱۳ طرح عمرانی، خدماتی و محرومیت‌زدایی در سردشت

مهاباد- ایرنا- ۱۳ طرح عمرانی، خدماتی و محرومیت‌زدایی همزمان با هفته دولت با حضور نماینده مردم شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی و مسوولان محلی در سردشت به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، این طرح ها شامل ۲ طرح آسفالت معابر روستایی، سه طرح برق رسانی و هشت باب مسکونی محرومان است که برای اجرای آنها بیش از ۳۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده بود.

۲ طرح روستایی شامل فاز دوم آسفالت معابر روستای "واوان" به طول پنج هزار مترمربع و احداث دیوار حایل به طول ۶۰ متر از محل دهیاری و بنیاد مسکن که به صورت مشارکتی اجرا و افتتاح شده که برای آنها در مجموع ۶ میلیارد ریال هزینه شده است.

سه طرح برق رسانی در شهر نلاس شامل نصب سه دستگاه ترانس به طول ۳۵۰ متر خط ۲۰ کیلو ولت با هزینه ۱۵ میلیارد ریال نیز از منابع داخلی به بهره برداری رسید.

همچنین هشت باب واحد مسکونی با زیربنای هر کدام ۵۰ مترمربع در راستای مردم یاری و محرومیت‌زدایی توسط قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) و چهار میلیارد ریال هزینه به صاحبان خود تحویل داده شدند.

۲۳ طرح با هزینه‌ای بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت در شهرستان سردشت افتتاح و عملیات اجرایی ۳۲ طرح دیگر نیز تا پایان هفته دولت آغاز خواهد شد.

شهرستان مرزی سردشت با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی و هم‌مرز با کشور عراق واقع شده است و یکی از مناطق محروم این استان به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =