برقراری ارتباط دوسویه با رسانه‌ها از اولویت‌های گمرکات کردستان است

سنندج - ایرنا - ناظر گمرکات استان کردستان با قدردانی از تلاش رسانه ها بویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی در انعکاس عملکرد این نهاد گفت: برقراری ارتباط دوسویه بین گمرک و رسانه‌ها از جمله اولویت‌های این سازمان است.

بختیار رحمانی‌پور روز پنجشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سنندج اظهار داشت: با توجه به تاثیرگذاری رسانه‌ها و انعکاس خدمات دولت به مردم از طریق اطلاع رسانی، باید این رویه در ارتباط با تجارت خارجی انجام شده در استان نیز برقرار شود.

وی عملکرد و فعالیت خبرگزاری ایرنا کردستان را در خصوص پوشش اخبار و گزارش‌های خبری و تصویری مربوط به مبادلات تجارتی در استان بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با توجه به افزایش صادرات از مرزهای استان می‌طلبد ارتباط بین گمرک و ایرنا بیشتر از گذشته برقرار تا اطلاع رسانی دقیق و به موقعی به مردم داده شود.

ناظر گمرکات کردستان با اشاره به اینکه گمرک حامی واحدهای تولیدی در استان است، اضافه کرد: از زمانی که گمرک کردستان زیر مجموعه گمرک کرمانشاه بوده و تاکنون که به حوزه نظارت گمرکات ارتقا یافته تلاش کرد از تولیدکنندگان استان برای صادرات کالاهایشان و واردات ماشین‌آلات و مواد اولیه مورنیاز آنها حمایت کند.

رحمانی پور با اشاره به اینکه گمرک استان در شرایط مختلف از جمله تحریم همیشه همراه دولت است، یادآور شد: امسال دولت اجازه عبور کامیون‌های حامل مواد سوختی دیگر کشورها از ایران را نداد و اقدام به صادرات مازاد تولید سوخت کشور کرد که بخش زیادی از آن هم از مرز باشماق مریوان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه بعد از شیوع ویروس کرونا اکثر مرزهای ایران بسته شد، تاکید کرد: در این ایام باشماق تنها مرز رسمی فعال بود که ارگان‌های مختلف مستقر در آن از جمله گمرک بطور شبانه‌روزی فعالیت داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =