آیین عاشورای حسینی در امامزاده سیدعباس (ع) بجنورد برگزار می‌شود

بجنورد- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: تنها آیین عاشورای حسینی استان در محل بارگاه امامزاده عباس بن موسی بن جعفر (ع) بجنورد با حضور خانواده ها و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام علی خادمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در روز عاشورا به جای حرکت دسته‌های متعدد عزاداری در شهر، ایین سوگواری از ساعت ۱۰ صبح با قرائت زیارت عاشورا و اجتماع محدود حسینیان در معصوم زاده بجنورد آغاز شده و مراسم تا نماز ظهر عاشورا با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ادامه می یابد.

وی افزود: استفاده از ماسک توسط نمازگزاران و همه افراد شرکت کننده در این مراسم الزامی است.

حجت الاسلام خادمی با اشاره به ممنوعیت دسته روی هیات ها در استان خاطرنشان کرد: علیرغم شیوع ویروس کرونا با همکاری خوب مردم هیچ مراسم عزاداری سالار شهیدان در شب‌های محرم تعطیل نشده است به گونه ای که در فضای باز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به شکلی متفاوت در حال برگزاری است.

نوای «لبیک یا حسین(ع)» در آسمان خراسان شمالی طنین‌انداز می‌شود

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز گفت: نوای «لبیک یا حسین» مصادف با شب عاشورا در آسمان این استان طنین‌انداز می‌شود.

حجت الاسلام محمد سالاری افزود: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته شنبه شب که مصادف با شب عاشوراست، راس ساعت ۲۱ با طنین شعار حماسی و نجات‌بخش «لبیک یاحسین» از بام‌ها، پنجره منازل، کوی و برزن، ماذنه های مساجد، هیات‌های مذهبی، مصلاها و بقاع متبرکه امامزادگان، فضای میهن اسلامی را عطرآگین کرده و کشور را به حسینیه تبدیل خواهد کرد.

در خراسان شمالی هزار و ۴۰۰ هیات مذهبی شناسایی شده که از این تعداد نام ۸۰۰ هیات در سامانه طوبی به ثبت رسیده است.

استان خراسان شمالی که از اوایل مردادماه وارد وضعیت قرمز همه‌گیری کرونا شده، هنوز نتوانسته است از این شرایط رهایی یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =