۱۰۰۰ جلد کتاب به مدافعان سلامت استان بوشهر  اهدا می‌شود

بوشهر- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: به منظور پاسداشت زحمت مدافعان سلامت در عرصه‌های پزشکی و درمانی، بسته‌های فرهنگی شامل هزار جلد کتاب از سوی این اداره کل به مدافعان سلامت اهدا می‌شود.

به گزارش ایرنا،  فاطمه کرم پور پنجشنبه در نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در این شرایط تمام کارکنان بهداشتی و درمانی اعم از پرستاران و پزشکان در خط مقدم خدمت و مدافعان سلامت مردم هستند و باید قدردان زحمت آنان بود.

وی بیان کرد: هر فردی باید به سهم خود قدردان زحمت مدافعان سلامت باشد و از مردم درخواست می‌شود برای شکستن زنجیره انتقال به توصیه‌های مدافعان سلامت توجه کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: همت و تلاش جهادی و خالصانه مجموعه‌های مردمی به ویژه کارکنان حوزه سلامت در عرصه مقابله با ویروس کرونا قابل‌تحسین است.

وی بیان کرد: مدافعان سلامت امروز در جبهه بهداشت و درمان، ادامه‌دهنده راه جان بر کفان دوران دفاع مقدس هستند و تقدیر از این عزیزان بر همگان واجب است.

کرم پور ادامه داد: امروز مدافعان سلامت در خط مقدم جبهه مقابله با این بیماری هستند و برخی از این افراد حتی جان خود را در این راه فدا کردند و این نشان‌دهنده این است که روحیه ایثار، از خود گذشتگی و نوع‌دوستی همواره در جامعه ما ساری و جاری است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت: جذابیت‌های فضای مجازی به حدی است که بسیاری از افراد جامعه تمام اوقات فراغت خود را صرف جستجو در این فضا می‌کنند، این بستر باعث شده تا بسیاری از خوانندگان کتاب هم از فرصت مطالعه خود کم کرده و به فضای مجازی روی آورند که باید از هر امکان و فرصتی برای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در بین مردم به ویژه نسل جدید استفاده کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهرافزود: نقش آموزش و پرورش و خانواده‌ها در بحث ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در بین مردم به ویژه نوجوانان و جوانان بسیار حائز اهمیت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مقابله با ویروس کرونا نیازمند کار فرهنگی است و باید افق‌های روشن در این زمینه ترسیم شود.

دکتر سعید کشمیری  اظهار داشت: مسائل فرهنگی لازمه امروز و نیاز تاب آوری این روزهاست.

وی بیان کرد: کتاب بهترین دوست و همراه ما بوده و در این روزهای کرونایی می‌تواند مونس افراد و موجب افزایش تاب آوری شود.

کشمیری با بیان اینکه باید فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی را در جامعه نهادینه کنیم اضافه کرد: بهداشت روان در این روزهایی که ویروس کرونا شیوع پیداکرده است مهم و ضروری است که نباید مغفول بماند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: فرهنگ‌سازی در میان جامعه بهترین راه مبارزه با کرونا است و انجام این امر باید توسط همه افراد جامعه صورت پذیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =