۳۳ درصد کارآموزان فنی و حرفه‌ای زنجان مستقیم وارد بازار کار می‌شوند

زنجان - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: ۳۳ درصد کارآموزان آموزش دیده در مراکز این اداره کل به صورت مستقیم وارد بازار کار می‌شوند.

محمدرضا انصاری، روز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران زنجان، با بیان اینکه این میزان کارآموز جذب شده به بازار کار، رقم خوب و قابل توجهی است، افزود: آموزش های مهارتی و تربیت نیروهای ماهر، جزو برنامه های اصلی و مهم این اداره کل است و در این راستا تلاش جدی و وافری می‌شود.

وی اظهار داشت: این اداره کل از پارسال تاکنون، تدوین سند توسعه، اشتغال و مهارت آموزی با هدف برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های بازار کار، آینده پژوهی، نقشه توسعه راه آموزش های مهارتی در سطح استان با توجه به نیازها و ظرفیت های اشتغال استان، را انجام داده است.

انصاری با تاکید براینکه یکی از برنامه های اداره کل این بود که مراکز خلاقیت و نوآوری را در کنار آموزش‌های مهارتی داشته باشیم افزود: مهارت ارتباط مستقیم با خلاقیت و نوآوری دارد و افراد با فراگیری مهارت های مختلف، احساس اعتماد به نفس در خود می کنند.

وی با بیان اینکه از عوامل اصلی بروز و ظهور خلاقیت و نوآوری، داشتن اعتماد به نفس است، ادامه داد: یکی از دستاوردهای مهارت آموزی، ایجاد شکوفایی، اعتماد به نفس و خلاقیت و نوآوری است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: ایجاد کانون خلاقیت و نوآوری و جذب افراد نخبه و خلاق به کانون و مهارت آموزی آنان، در اصل شرایطی را فراهم می کند تا مهارت لازم را برای تجاری سازی ایده خود داشته باشد.  

انصاری در بخشی از سخنان خود ایام محرم را تسلیت و هفته دولت و روز خبرنگار را نیز تبریگ گفت و افزود: امام حسین (ع) و یاران با وفای حضرت برای برپایی فریضه امر به معروف و نهی از منکر به‌پا خواستند و با شهادت خود، الگویی برای شیعیان و آزادیخواهان جهان شدند.

وی به شیوع ویروس کرونا در تمای کشورهای جهان ازجمله ایران اشاره کرد و اظهار داشت: زحمات و تلاش‌های مدافعان سلامت در این شرایط حاکم، جای تقدیر بسیار دارد و لازم است عموم مردم با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، این تلاشگران عرصه سلامت را یاری دهند.

انصاری با بیان اینکه ویروس کرونا، جهان را تحت سیطره خود قرار داده است، افزود: کرونا، بخش آموزش این اداره کل را نیز تحت تاثیر قرار داده و خدمات آموزشی در آموزشگاه‌های دولتی و خصوصی را به تعطیلی کشانده است که به همین جهت آموزش های مجازی و استفاده از این فضا را در شرایط کنونی داریم.

وی تصریح کرد: برای جبران خسارت های وارده به این آموزشگاه ها، تسهیلات بانکی درنظر گرفته شده است و اکثریت نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام نموده و تعدادی از آنها این تسهیلات را دریافت کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =