۹ هزار نوآموز کهگیلویه و بویراحمد سنجش شدند 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون بیش از ۹ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان این استان سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شده اند. 

هادی زارع پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود سه هزار نوآموز بدو ورود به دبستان کهگیلویه و بویراحمد نیز  تاکنون برای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی مراجعه نکرده اند.   

وی افزود: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از ۱۶ تیرماه ۱۳۹۹ و همزمان با سراسر کشور در  کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد و تا ۳۰ شهریورماه نیز ادامه دارد.    

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این طرح در ۱۲ پایگاه ثابت و سیار در مناطق شهری، روستایی و عشایری استان اجرا  می شود. 

زارع پور عنوان کرد: نوآموزان بدو ورود به دبستان کهگیلویه و بویراحمد در این پایگاه ها مورد سنجش بینایی، شنوایی، گفتاری، دید رنگ،  جسمی - حرکتی، قد، وزن، توده بدنی، آمادگی تحصیلی و سلامت جسمانی قرار می گیرند. 

وی ابراز داشت: آن عده از نوآموزان بدو ورود به دبستان کهگیلویه و بویراحمد که مشکل بینایی، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی یا جسمانی دارند برای تحصیل به مدارس استثنایی استان معرفی می شوند. 

زارع پور گفت: هدف از اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در کشور و کهگیلویه و بویراحمد  تشخیص به موقع و جلوگیری از بروز انواع بیماری ها بین آنان است. 

وی اظهار داشت: نوآموزان بدو ورود به دبستان کهگیلویه و بویراحمد و اولیای آنها با ماسک، دستکش و رعایت نکات بهداشتی همراه با اصل  شناسنامه کودک و والدین، پرینت برگه نوبت عکسدار، کارت واکسیناسیون و کارت بانکی در ساعت مقرر در پایگاه حضور یافته و آن را به  روزهای پایانی موکول نکنند.

سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که  ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند. 

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =