۴۶ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد کرمانشاه ایجاد شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه با اشاره به خدمات مختلف این نهاد به مددجویان طی هفت سال گذشته، گفت: در دولت تدبیر و امید ۴۶ هزار نفر در این استان بااستفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه کمیته امداد دارای شغلی پایدار شدند.

«محسن رخصی» روز جمعه به خبرنگار ایرنا افزود: طی سال های ۹۲ تا ۹۸ بیش از ۵۵۳ هزار خانوار با جمعیتی بیش از یک میلیون و ۲۰۶ هزار نفر از خدمات معیشتی و حمایتی این نهاد بهره مند شدند.

رخصی عنوان کرد: همچنین در این مدت حدود ۲۴ هزار نفر با دریافت ۴۲ میلیارد تومان کمک هزینه ازدواج زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه یکی از خدمات اساسی این نهاد در توانمندسازی خانوارهای مددجو پرداخت وام های قرض الحسنه اشتغال است، اضافه کرد: ایجاد حدود ۴۶ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاهی در هفت سال گذشته با پرداخت ۵۸۳ میلیارد تومان تسهیلات و کاریابی برای ۱۲ هزار نفر از دستاوردهای بزرگ این نهاد در استان به شمار می رود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه در بخش دیگری به اقدامات کمیته امداد در بخش مسکن اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته ۲۵ هزار خانوار با دریافت ۱۳۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض منازل مسکونی خود را احداث، تعمیر و یا خریداری کردند.

رخصی همچنین گفت: در طول سال های ۹۲ تا سال جاری ۵۲ هزار فقره وام قرض الحسنه حمایتی با اعتبار ۷۵ میلیارد تومان  به مددجویان کرمانشاهی اختصاص یافته است.

او با اشاره به اینکه یکی از خدمات اصلی این نهاد ارایه خدمات فرهنگی با هدف توانمندسازی خانوارهای مددجو است، تصریح کرد: طی هفت سال گذشته ۹۴ هزار دانش آموز، ۱۹ هزار دانشجو از خدمات فرهنگی و تحصیلی و بیش از ۳۴۹ هزار مددجو نیز از برنامه های آموزش خانواده  این نهاد بهره مند شده اند.

وی اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید ۳۶ میلیارد تومان اعتبار به منظور ارایه خدمات فرهنگی به مددجویان تحت حمایت استان کرمانشاه سرمایه گذاری شده است.

رخصی با تاکید بر اینکه بخش قابل توجی از خدمات کمیته امداد از محل کمک های مردمی و صدقات تامین می شود، خاطرنشان کرد: در هفت سال گذشته کرمانشاهیان ۳۳۹ میلیارد تومان به منظور تامین هزینه های درمانی، تحصیلی و مسکن به خانوارهای مددجو اهدا کرده اند.

مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه همچنین با بیان اینکه این نهاد در چند سال گذشته رتبه برتر کشور را به منظور اجرای طرح های شغلی به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: در سال گذشته پنج هزار و ۵۹۰ نفر با دریافت ۱۸۳ میلیارد تومان وام قرض الحسنه اشتغال فرصت شغلی پایدار ایجاد کردند که در این زمینه کرمانشاه در صدر استان های کشور قرار گرفت.

او با بیان اینکه امیدواریم خیران به عرصه اشتغال به منظور ایجاد کسب و کار برای مددجویان ساکن شهرها ورود پیدا کنند، بیان کرد: امیدواریم در سال «جهش تولید» نیز در مجموع با پرداخت۲۱۷ میلیارد تومان وام قرض الحسنه برای بیش از ۶ هزار مددجوی کرمانشاهی فرصت شغلی پایدار ایجاد شود.

حدود ۲۰۰ هزار نفر در قالب ۸۰ هزار و ۳۹۰ خانوار از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه زیرپوشش کمیته امداد است.

اخبار مرتبط