۷ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۰
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84018506
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲۴ کوخ در بانه به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل است

سنندج - ایرنا - فرماندار بانه گفت: تاکنون به ۱۲۴ کوخ در این شهرستان گازرسانی صورت گرفته و عمده این اقدامات در طول فعالیت دولت تدبیر و امید انجام شده است.

اسماعیل رستم‌پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۱۷۴ کوخ در بانه وجود دارد، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در طول فعالیت خود توجه خاصی به گازرسانی به مناطق محروم و دور افتاده داشته است.

در تقسیمات کشوری ساختار و اسمی به نام کوخ وجود ندارد اما در شهرستان بانه استان کردستان، مناطقی مسکونی با این عنوان وجود دارد، به این شیوه که چند خانوار (از ۲ تا ۱۰ خانوار) که اغلب قوم و خویش هستند در منطقه‌ای متمرکز شده و در کنار هم زندگی می‌کنند.

فرماندار بانه با وجود اینکه گازرسانی به کوخ‌ها با توجه به سخت‌گذر بودن، هزینه‌بردار است، افزود: دولت تمام تلاش خود را بکار گرفت تا ساکنان کوخ‌های در مسیر شبکه را نیز از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند کند، ضمن اینکه برای گازرسانی به هر واحد مسکونی در استان بیش از ۲۰۰ میلیون ریال هزینه می‌شود.

رستم‌پور از گازرسانی به کوخ حاج محمود بانه با یک خانوار جمعیت در روز اول از هفته دولت امسال اشاره کرد و یادآور شد: هدف دولت از گازرسانی به کوخ‌ها، بهره‌مندی ساکنان آنها از سوخت مورد نیاز و ممانعت از مهاجرت مردم این نقاط به شهرها یا روستاهای اطراف است.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد روستاهای بانه به شبکه سراسری گاز متصل است، اضافه کرد: دولت در زمینه ارائه خدمات به مناطق روستایی این شهرستان بویژه در حوزه گازرسانی بسیار خوب عمل کرده و امیدواریم به زودی تمام روستاها از گاز طبیعی بهره‌مند شود.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۸۹ روستا است و در حال حاضر ۵۴۲ هزار و ۳۹۹ مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی و عمومی از خدمات شرکت گاز استان بهره‌مند هستند.

بانه در ۲۴۲ کیلومتری شمال غربی سنندج مرکز استان کردستان قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =