طرح‌های آبخیزداری با ۴۲ میلیاردریال سرمایه‌گذاری در سمنان افتتاح شد

سمنان- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان گفت: هشت طرح آبخیزداری و بیابانزدایی این شهرستان با صرف اعتبار ۴۲میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریالی در هفته دولت امسال به بهره‌برداری ‌رسید.

معصومه منظمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از مجموع هشت طرح بهره‌برداری شده در هفته دولت امسال در شهرستان سمنان، ۶ طرح افتتاح و ۲ طرح کلنگ‌زنی شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان ادامه داد: برای افتتاح ۶ طرح در زمینه آبخیزداری و بیابانزدایی ۳۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

وی ادامه داد: احداث طرح‌های آبخیزداری مانند سنگ و ملات به منظور جلوگیری از فرسایش و کمک به تقویت سفره‌های آب زیرزمینی به حجم سه هزار و ۵۰۰ متر مکعب در حوضه آبخیز چاشتخوران و  به حجم۶ هزار و ۷۰۰ متر مکعب در حوضه آبخیز  شهرک صنعتی از جمله طرح‌های افتتاحی در هفته دولت امسال است.

وی بیان کرد: ایجاد سکوی تولید نهال گلدانی در نهالستان شهید عموزاده با ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار اصله نهال در سال، اجرای طرح نهال‌کاری در ۲۵۰ هکتار مناطق بیابانی جنوب سمنان، اجرای ۴۰۰ هکتار کپه‌کاری و اجرای ۱۵۰ هکتار کنترل هرزآب در منطقه خوریان از دیگر طرح‌های افتتاح شده در هفته دولت امسال است.

منظمی تصریح کرد: کنترل هرزآب در محدوده معدن گوگرد در جنوب شهر سمنان و نهال‌کاری در منطقه بیابانی ملا محمود از جمله طرح‌هایی است که آغاز عملیات اجرایی آن در هفته دولت امسال کلید خورد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان گفت: این شهرستان دارای سه حوضه آبخیز شمال، جنوب و شرق است که حوضه جنوبی را مناطق بیابانی تشکیل می‌دهد و تلاش‌می‌شود با اجرای طرح‌های بیابانزدایی مانند نهال‌کاری از گشترش بیابان و معضل‌های آن جلوگیری شود.

یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۹۷۴ هکتار از مساحت شهرستان سمنان را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهد.

دوم تا هشتم شهریور ماه در تقویم نظام جمهوری اسلامی ایران هفته دولت نامگذاری شده است و یک‌هزار و ۵۹۹ میلیارد تومان طرح‌ در حوزه‌ها و شهرستان‌های مختلف استان سمنان هفته دولت امسال بهره‌برداری، سرمایه‌گذاری و کلنگ‌زنی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =