سهم ۵۴ درصدی دولت در ثبت احزاب سیاسی آذربایجان‌غربی

‌ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت ۶۴ حزب سیاسی ثبت شده در استان گفت: ۵۴ درصد این تعداد، در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید شکل گرفته و ثبت شده که نشان‌دهنده توجه دولت به توسعه سیاسی در کشور و استان است.

علی مصطفوی روز پنجشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ثبت و فعالیت ۳۵ حزب سیاسی طی هفت سال گذشته در آذربایجان غربی با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به موضوع تحزب بوده  که نتایج بسیار قابل توجهی در توسعه سیاسی استان داشته و خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به اجرای کامل و بی عیب و نقص انتخابات مختلف در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید در آذربایجان غربی بیان کرد: این انتخابات با همراهی همه بخش ها با امنیت کامل برگزار شد و هیچ مشکلی در دوره های مختلف انتخاباتی در استان نداشتیم.

آذربایجان‌غربی پیشرو در طرح کدگذاری تقسیمات کشوری

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طرح کدگذاری تقسیمات کشوری از سال ۱۳۹۵ در کشور آغاز شده و این استان در این خصوص پیشتاز بوده است.

 مصطفوی ادامه داد: بر این اساس، چهارهزار و ۸۸۷ عنصر تقسیمات کشوری در آذربایجان غربی احصا و دارای کد شناسه شده است.

تبدیل ۵ روستا به شهر در آذربایجان غربی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه پنج روستا در این دولت به شهر تبدیل شده، گفت: علاوه بر آن، هفت روستا نیز طرح آن پیشنهاد و در وزارت کشور تصویب شده که در صورت تصویب هیات دولت، اجرایی می‌شود.

مصطفوی افزود: در دولت تدبیر و امید بعد از یک دهه، ۲ بخش به بخش های موجود در آذربایجان غربی اضافه شد و از ۴۰ به ۴۲ مورد افزایش یافت.

وی با بیان اینکه این بخش ها شامل فیرورق خوی و بکتاش میاندوآب است، اضافه کرد: علاوه بر آن، در نظر داریم روستای ربط شهرستان سردشت را نیز به مرکز بخش تبدیل کنیم.

وی اظهار کرد: در این دولت، همچنین ۹ روستا را در شهر ادغام کرده ایم و ۱۳ روستای جدید نیز در این حوزه شناسایی شده است.

دستگیری بیش از ۱۳ هزار تبعه خارجی در مرزهای آذربایجان غربی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته، ۱۳ هزار و ۲۶۶ تبعه خارجی همسایه های شرقی کشور حین خروج غیرمجاز از مرزهای استان دستگیر شده اند، بیان کرد: این افراد پس از نگهداری در اردوگاهی ویژه، به کشورهای متبوع خود بازگردانده شده اند.

مصطفوی از انجام مطالعه طرح جامع پدافند غیرعامل در آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این طرح با همکاری دانشگاه ارومیه در دست مطالعه است و در صورت تصویب، اجرای آن در سریع ترین زمان آغاز می شود.

امنیت کامل در آذربایجان غربی حکمفرماست

وی با اشاره به وجود ۹۶۷ کیلومتر مرز در آذربایجان غربی افزود: با تلاش صورت گرفته، امنیت استان با وجود این مرز طولانی و فعالیت مستمر معاندان و گروه های ضد انقلاب، به صورت کامل و ۱۰۰ درصدی تامین بوده  به طوری که می توان ادعا کرد که امنیت این استان، حتی کامل‌تر از استان های مرکزی کشور است.

وی، از تصویب و راه اندازی مرز رسمی کیله سردشت خبر داد و اضافه کرد: علاوه بر آن، مرز پیراحمدکندی شهرستان چالدران و کوزه رش سلماس به تصویب در کشور رسیده ولی باید موافقت کشور ترکیه را نیز برای بازگشایی این مرزها دریافت کنیم که امیدواریم این امر نیز محقق شود.

کاهش کشفیات مواد دخانی و مشروبات الکلی در مرزها و روند کاهشی سرقت در آذربایجان غربی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه، اجرای طرح های مختلف مقابله ای موجب کاهش سرقت در استان طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شده است، بیان کرد: علاوه بر  آن، در این مدت شاهد کاهش ۱۷ درصدی کشفیات قاچاق مواد دخانی و ۷۴ درصدی قاچاق مشروبات الکلی از مرزها به استان هستیم.

مصطفوی گفت: البته در این مدت کشفیات مربوط به قاچاق احشام از آذربایجان‌غربی به آن طرف مرزها افزایش یافته است که این امر نیز به خاطر اختلاف قیمتی و در نقاط بسیار نزدیک به مرز اتفاق می افتد.

آذربایجان غربی بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در ۱۷ شهرستان، ۴۷ شهر و بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ روستا زندگی می کنند.

تاکنون معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی و معاون اقتصادی استانداری آذربایجان غربی به مناسبت هفته دولت در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) حضور پیدا کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها