۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۵
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 84018393
۳ نفر

برچسب‌ها

حجم ترافیک در جاده‌های همدان افزایش یافت

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: میزان تردد خودروها و حجم ترافیک از عصر چهارشنبه در همدان افزایش داشته است.

سرهنگ رضا عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: حجم تردد در خروجی مسیرهای همدان به سمت تهران عادی بوده اما میزان خودروهای ورودی به همدان از سمت تهران و تردد به سمت کرمانشاه افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه افزایش ترافیک موجب کندی تردد نشده است اظهار داشت: رعایت فاصله طولی، بستن کمربند ایمنی، توجه کافی به جلو و تردد با سرعت مجاز از جمله توصیه های پلیس برای پیشگیری از بروز سوانح است.

رییس پلیس راه استان همدان بیان کرد: یک لحظه غفلت و بی توجهی به جلو احتمال بروز سوانح رانندگی را افزایش می‌دهد چرا که در صورت تردد با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت با یک ثانیه بی توجهی به جلو، ۳۰ متر خودرو رو به جلو حرکت کرده که احتمال خروج از جاده یا برخورد با دیگر وسیله نقلیه زیاد است.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: بستن کمربند توسط تمامی سرنشینان خودرو مورد تاکید است با این وجود برخی از سرنشینان کمربند ایمنی را به خاطر هراس از پلیس و جریمه استفاده کرده و به فکر حفظ جان خود نیستند.

وی گفت: سرنشینان وسیله نقلیه که نسبت به بستن کمربند ایمنی بی اعتنا هستند هنگام بروز سانحه رخ به رخ یا جلو به عقب خودرو، سرآنها با ستون، شیشه، سقف یا سر سرنشین جلو برخورد کرده همچنین احتمال پرتاب شدن آنها به بیرون از خودرو هنگام واژگونی وسیله نقلیه زیاد است.

رییس پلیس راه استان همدان یادآوری کرد: روز گذشته یک دستگاه سواری پراید در راه فرعی داش بُلاغ - گردنه چهاردولی به سمت اسدآباد به علت تردد با سرعت غیرمجاز واژگون شد که راننده آن به علت نبستن کمربند ایمنی به بیرون از خودرو پرتاب شده و جان باخت.

سرهنگ عزیزی سرعت غیرمجاز را مادر سوانح دانست و گفت: تردد با سرعت غیرمجاز موجب انحراف به چپ و سبقت غیرمجاز وسیله نقلیه شده همچنین توان راننده برای کنترل وسیله نقلیه کاهش و شدت سانحه افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: استراحت کافی پیش از رانندگی موجب جلوگیری از خواب آلودگی و چرت زدن راننده پشت فرمان شده و رانندگان بدانند که تصادف ناشی از خواب آلودگی تنها مختص شب نیست.

وی گفت: ساعت ۱۰ صبح امروز نیز یک دستگاه وانت نیسان در جاده همدان - ملایر نرسیده به میدان امام حسن (ع) با عابر ۴۷ ساله برخورد کرد که منجر به مرگ وی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =