۴۲۵ پروانه دامداری صنعتی و سنتی در شازند صادر شد

اراک - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی شازند گفت: ۴۲۵ پروانه فعالیت دامداری صنعتی و سنتی در دوره خدمت دولت دوازدهم برای این شهرستان صادر شد.

«رضا معینی مقدم» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:در این مدت  ۴۲۲ فقره پروانه دامداری روستایی، سه دامداری صنعتی و سه پروانه واحد تولید خوراک دام و طیور برای فعالیت متقاضیان در شهرستان شازند صادر شد.

وی ادامه داد: صدور مجوز پرورش هشت میلیون و ۸۳۰ هزار و ۱۱۷ قطعه جوجه یک روزه در واحدهای مرغداری و ۳۹ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۵۰۰ قطعه تخم چشم زده ماهی قزل آلا برای تفریخ در واحدهای تفریخ بچه ماهی از دیگر اقدامات شبکه دامپزشکی شازند در این دوره بوده‌ است.

رئیس شبکه دامپزشکی شازند خاطرنشان کرد: ۲ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۳۶۷ راس دام و سبک و سنگین در دولت دوازدهم در این شهرستان علیه انواع بیماری‌های دامی و مشترک بین انسان و دام از جمله تب مالت، شارین، لمپی اسکین، تب برفکی و طاعون نشخوار کنندگان با همکاری بخش خصوصی و دولتی در این شهرستان واکسیناسیون شدند.

معینی مقدم گفت: تست سل و بروسلوز در این مدت بر روی چهار هزار و ۶۲۲ راس گاو در دامداری‌های صنعتی و نیمه صنعتی شهرستان شازند انجام شد و جز یک مورد مثبت از بیماری بروسلوز، سایر دام‌ها سالم بودند.

وی ادامه داد: ۲۹۱ راس اسب نیز در این مدت مورد ارزیابی تست مشمشه قرار گرفت و مورد مثبتی از این بیماری در شهرستان شازند گزارش نشد.

رئیس شبکه دامپزشکی شازند افزود: ۲۱ هزار و ۴۶۳ مورد بازدید در دولت دوازدهم از مراکز عرضه و نگهداری فراورده های خام دامی در سطح این شهرستان انجام شد و ۱۶۵ پرونده تخلفات بهداشتی افراد و مراکز متخلف به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

معینی‌مقدم افزود: ۴۰ هزار و ۷۶۲ کیلوگرم فراورده خام غیر بهداشتی شامل گوشت قرمز، گوشت سفید، ماهی و آلایش دام و طیور در این بازرسی ها از مراکز تولید، نگهداری و عرضه مواد خام دامی کشف و با دستور مقام قضایی معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی ادامه داد: ۲۹ هزار و ۳۹۶ مجوز حمل فرآورده‌های خام دامی در این مدت در شهرستان شازند صادر و ۲۳ هزار و ۳۸۶ مورد خودرو حمل فرآورده خام دامی به این شهرستان وارد شده‌است.

یک واحد مرکز مایه‌کوبی، ۲ داروخانه دامپزشکی، ۲ واحد درمانگاه تمام وقت، سه دامپزشک نیمه وقت، یک کشتارگاه صنعتی طیور و ۲ کشتارگاه دام بخش خصوصی تحت نظارت شبکه دامپزشکی شازند در این شهرستان فعال هستند.

۶۰ واحد پرورش طیور شامل ۲ واحد مرغ تخمگذار و ۵۸ واحد پرورش مرغ گوشتی در شازند فعال است و این شهرستان از نظر شمار واحدهای پرورش طیور رتبه نخست را در سطح استان مرکزی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =