۱۵ پروژه کشاورزی ساوجبلاغ بهره برداری شد

کرج- ایرنا- همزمان با هفته دولت ۱۵ پروژه کشاورزی با ۷۸ میلیارد و ۸۳۳ میلیون ریال اعتبار روز پنجشنبه در شهرستان ساوجبلاغ به بهره‌برداری رسید.

ایرج الماسی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح پروژه‌های هفته دولت شهرستان ساوجبلاغ که با حضور استاندار البرز برگزار شد، اعلام کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۵۶۲ فرصت شغلی در بخش‌های مختلف کشاورزی فراهم شده‌ است.

وی افزود: سه هزار و ۳۵ خانوار شهرستان ساوجبلاغ با افتتاح این پروژه ها  از مزایای آنها بهره‌مند شدند.

الماسی اظهار داشت: راه‌اندازی واحد تولید محصولات گلخانه‌ای(توت فرنگی) در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع با حجم سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی  هفتنفر،  پروژه آبیاری تحت فشار با حجم عملیات یک میلیون و ۹۸۰ هزار و ۷۰۰ مترمربع و سرمایه گذاری ۴۵ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال، انتقال آب کشاورزی (لوله گذاری) به طول ۵۵۲۰ متر و اعتبار سه میلیارد و ۵۸۲ میلیون ریال، پوشش انهار با ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار، مرمت و لایروبی قنوات و طرح های کوچک تامین و انتقال آب در مجموع با هزینه ای بالغ بر ۹ میلیارد ریال، از جمله پروژه‌های افتتاحی جهاد کشاورزی ساوجبلاغ در هفته دولت است.

الماسی بیان داشت: رشد سرمایه‌گذاری، تکمیل و اجرای زنجیره تولید با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، تولید گیاهان دارویی، توسعه گلخانه‌ها، حفظ منابع طبیعی، توسعه کمی و کیفی محصولات راهبردی، کشت بهینه محصولات کم آب‌بر، توسعه صنایع تبدیلی و ارتقای محصولات مزیت‌دار شهرستان را از جمله راهبردهای اداره جهاد کشاورزی ساوجبلاغ عنوان کرد.

وی اظهار داشت: شهرستان ساوجبلاغ با داشتن ۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی رتبه نخست تولید محصولات باغی و انواع سبزی و صیفی را از آن خود کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ گفت: این تسهیلات با هدف حفظ و ایجاد اشتغال وحمایت از صنایع تولیدی دربخشهای مختلف کشاورزی با کارمزد و سود کم نسبت به تسهیلات موجود، در اختیار بهره برداران بخشهای مختلف کشاورزی قرار می گیرد تا در زمینه تولید و اشتغال بکار گرفته شود.

الماسی افزود: در همین راستا تسهیلاتی به مبلغ ۲ هزار و ۴۳۷ میلیارد ریال به بانک عامل معرفی و میزان ۵۳ میلیارد و ۹۴۳ میلیون ریال جذب اعتبار شده است.

وی از افزایش بیش از دو و نیم برابری بیمه ذرت علوفه‌ای نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بیش از ۵۰ درصد بیمه محصولات زراعی این شهرستان نیز تحقق یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ گفت: بیش از ۷۰۰ هکتار از اراضی سطح زیر کشت این شهرستان به روش‌های نوین آبیاری می‌شوند.

الماسی همچنین از رفع تداخلات اراضی با مستثنیات در سطح ۱۵ هزار هکتار خبر داد.

وی در پایان از شناسایی ۵۱۱ واحد تولیدی خسارت دیده از کرونا و معرفی به ستاد بحران خبر داد و گفت: همه تلاش ما این است که واحدهای تولیدی بتوانند در شرایط کرونا با کمترین آسیب به فعالیت خود ادامه دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =