سه پروژه سلامت محور در نهبندان به بهره‌برداری رسید

بیرجند - ایرنا - سه پروژه سلامت محور همزمان با پنجمین روز هفته دولت با حضور استاندار خراسان جنوبی در بیمارستان شهید آتشدست نهبندان به بهره‌برداری رسید

به گزارش ایرنا این پروژه‌ها شامل ساختمان مرکز تصویربرداری بیمارستان شهید آتشدست نهبندان، دستگاه سی تی اسکن زیمنس و سونوگرافی داپلر رنگی این بیمارستان است.

برای افتتاح ساختمان مرکز تصویربرداری یک میلیارد تومان هزینه شده که ۶۰ درصد این اعتبار از محل اعتبارات اختصاص دانشگاه و ۴۰ درصد توسط بنیاد برکت تامین شد و ۵۵ هزار نفر از مزایای این ساختمان بهره‌مند می‌شوند.

برای افتتاح دستگاه سی تی اسکن سه میلیارد تومان از محل اعتبارات کرونا تامین شده و ۱۵ هزار خانوار از آن برخوردار می‌شوند.

همچنین برای دستگاه سونوگرافی داپلر رنگی ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هزینه شده است و ۵۵ هزار نفر از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

استاندار خراسان جنوبی در پنجمین روز هفته دولت به شهرستان مرزی نهبندان سفر کرد و بدو ورود مورد استقبال نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و امام جمعه شهرستان قرار گرفت.

محمد صادق معتمدیان در روزهای گذشته طرح‌های هفته دولت را در شهرستان‌های بیرجند، سرایان، زیرکوه و سربیشه افتتاح کرد.

بهره‌برداری و کلنگ‌زنی یک هزار و ۵۱۵ پروژه یا طرح با اعتباری بیش از چهار هزار و ۴۰۲ میلیارد تومان از دوم شهریور همزمان با شروع هفته دولت در استان خراسان جنوبی آغاز شد که از این تعداد یک هزار و ۸۰ پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

عملیات اجرایی ۴۳۵ پروژه نیز در مناطق شهری و روستایی استان آغاز می‌شود.

نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد.

اخبار مرتبط