فرماندارگناوه: ارزش‌های دفاع مقدس در سطح جهانی نشر شود

گناوه - ایرنا - فرماندارگناوه گفت: گنجینه ارزشمند دفاع مقدس باید از طریق کارهای فرهنگی و تبلیغی بصورت تولید آثار هنری در سطح جهانی تبیین و نشر داده شود.

به گزارش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز پنجشنبه در نشست هماهنگی برنامه‌ریزی هفته دفاع مقدس افزود: دوران طلایی دفاع مقدس به عنوان هویت اصلی  نظام و انقلاب باید در مرکز توجه رسانه ها قرار گیرد و به نحو مطلوب و  آگاهانه به شیوه ای هنرمندانه  درقالب محصولات تولیدی و در تراز استاندارد جهانی نه تنها در داخل کشور بلکه به دنیا با  ظرافت و با هدف اقناع سازی  تشریح و بازگو شود.

وی  اظهارداشت: باتوجه به اینکه شبکه ها و رسانه های معاند درتلاش برای القای معرفی ایران به عنوان شروع کننده جنگ هستند ،  با کارهای فرهنگی و تولید آثار هنری به جهانیان باید فهماند که  ما دفاع کننده بوده ایم و جنگ بر ما تحمیل شده است.

فرماندار گناوه گفت: رژیم بعثی عراق در ۳۱ شهریور ۵۹ و در ماه حرام ،جنگی را با همدستی و حمایت استکبار و نظام سلطه علیه نظام و کشور شروع کرد اما ایران اسلامی  با رهبری و اندیشه ناب و پیامبرگونه معمار کبیر  انقلاب و رشادت های رزمندگان بدون اینکه یک وجب از خاک میهن به دست دشمن بیافتد پیروز میدان شد.

وی گفت: این شهرستان در کنار آماج قرارگرفتن حملات هوایی دشمن بعثی ، در  تامین اقلام غذایی و مهمات جنگی و اعزام نیرو به جبهه های حق علیه باطل  نقش بسزایی ایفا کرده است و این مهم باید به جامعه اطلاع رسانی و بازگو شود.

مهرجو  افزود: این شهرستان دارای گنجینه های ارزشمند و عظیم ایثارگر و رزمنده دفاع مقدس است که باید خاطرات و رشادت‌های آنان  در قالب کتاب گردآوری و  تدوین شود.

وی گفت: چهلمین پاسداشت دفاع مقدس باوجود بیماری کرونا  به نحو باشکوهی اجرا شود.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) گناوه گفت: دفاع مقدس یک برهه نیست بلکه گنجینه ای مقدس است که باید از آن بهره برداری مناسب در جهت ترویج فرهنگ مقاومت و ایثار و شهادت کرد.

سرهنگ یاسین اکبا افزود: اگر بخواهیم از برهه های سخت و دشوار عبور کنیم باید از تجربه دوران دفاع مقدس  عبرت بگیریم و استفاده کنیم.

وی اظهارداشت: لنجداران  این شهرستان نقش بسیار مهمی در دوران دفاع مقدس داشتند و اسناد زیادی از آنان وجود دارد که باید بصورت مکتوب درآید و نشر داده شود.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) گناوه  گفت:  باید نقش مردم گناوه در دوران دفاع مقدس توسط نویسندگان و پژوهشگران منطقه گردآوری و به رشته تحریریه درآید.

وی افزود: برنامه های دفاع مقدس امسال با شعار " ما قوی هستیم" بر محوریت تفکر عاشورایی، حماسه حسینی و ترویج فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت با تکیه بر گنجینه ۸ سال دفاع تدوین و عمده آنان بصورت مجازی برگزار خواهد شد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و درجوار خلیج فارس واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =